Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić (rozwiązany) (/przegladarka-firefox-nie-moze-sie-uruchomic-rozwiazany-4447-t)Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić (rozwiązany) - gaja71 - 12.02.2010 16:21

Witam serdecznie.
Na początku zaznaczę, że nie jestem zbyt biegła w sprawach komputerowych, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Korzystam z przeglądarki Firefox. Od jakiegoś czasu ( około 3-4 dni )przeglądarka co jakiś czas nie otwiera się. Pomaga restart komputera, z tym, że przy zamykaniu systemu pokazuje się komunikat, że otwarta jest przeglądarka Firefox, którą trzeba zamknąć. Tymczasem zamykam system właśnie dlatego, że nie mogę włączyć przeglądarki. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - Nostromo - 12.02.2010 21:09

Przyczyn takiego dziwnego zachowania FF może być kilka np. uszkodzony profil użytkownika lub ostatnio instalowany dodatek do przeglądarki albo infekcja w systemie, na początek ustaw FF jako przeglądarkę domyślną, zaimportuj ustawienia z Internet Explorera, sprawdź w Menedżerze zadań ile jest wystąpień FF przy jednym uruchomieniu dla wszystkich użytkowników, przeskanuj system Spybot - Search&Destroy, ostatecznie możesz odinstalować FF najlepiej Revo Uninstallerem dokładnie usuwając wszystkie wpisy w rejestrze i zainstalować go ponownie, hejo


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - War_3_ - 12.02.2010 21:16

Proponuję zainstalować najnowszą stabilną wersję przeglądarki (to chyba jest 3.6) i zrobić update posiadanych wtyczek.


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - slump - 13.02.2010 02:23

Koledzy wyjaśnili Ci czemu i jak zlikwidować.

Ja proponuje dojść dlaczego tak się dzieje i naprawić.

Na początek powiedz nam z jakiej wersji korzystasz.

Gdy przeglądarka nie chce się uruchomić a jej potrzebujesz nie resetuj kompa, tylko naciśnij naraz lewe alt+shift+ escape a następnie wybierz zakładkę procesy, odnajdź na niej wpis (lub wpisy) firefox.exe, kliknij na nich i wybierz opcję zakończ proces. Jak już wszystkie zakończysz zamknij to okno. Teraz uruchomienie przeglądarki powinno już być możliwe, a przy występowaniu problemu wiesz już jak sobie radzić. Odp na moje pytanie a będziemy dochodzić przyczyny, lub przeinstaluj przeglądarkę jeśli Ci na jej ustawieniach nie zależy.


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - Romanek100 - 13.02.2010 10:02

A czy jak uruchamiasz F z opcją "Uruchom jako administrator" to też nie startuje?


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - Lalik - 13.02.2010 10:05

Moim zdaniem tylko i wyłącznie zmiana wersji FF, problem ewidentnie leży w samej przeglądarce, być może akurat ta wersja u ciebie powoduje problem, przyczyn może być wiele, zaczynając na konfiguracji samej przeglądarki (niewspółdziałający dodatek), a kończąc na zainstalowanych aplikacjach. Przeglądarka powinna działać bez względu na to czy uruchamia się ją normalnie czy jako administrator.


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - slawektor - 13.02.2010 10:22

Zobacz na tej -> [urln=http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/3.5.8-candidates/build1/win32/pl/Firefox%20Setup%203.5.8.exe]Firefox 3.5.8.[/urln] Mimo, że jest to wersja RC (Release Candidate) jest lepsza od 3.6.


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - gaja71 - 14.02.2010 20:04

Dzięki za odpowiedzi.
Korzystam z wersji 3.5.7 Firefoxa. Problemy zaczęły się jakiś tydzień temu. Wcześniej wszystko było OK. Najdziwniejsze jest to, że kiedy nie mogę uruchomić przeglądarki w menedżerze nie jest widoczny żaden proces, a przy zamykaniu systemu otrzymuję komunikat o konieczności zamknięcia przeglądarki.
Zauważyłam przy okazji jeszcze jedną rzecz .W zakładce narzędzia nie pokazują się wszystkie funkcje.
Teraz spróbuję zastosować się do Waszych rad i dam znać jak mi poszło.


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - War_3_ - 17.02.2010 08:44

A może jest uruchomione jako inny użytkownik/administrator ? Użyj opcji "pokaż procesy wszystkich użytkowników" w managerze zadań.
Jeżeli jest - kliknij PPM na ikonie i odznacz "uruchom jako administrator".


RE: Przeglądarka Firefox nie może się uruchomić - gaja71 - 17.02.2010 23:00

Dzięki Wszystkim. Problem został rozwiązany. Zainstalowałam Firefoxa 3.6 i pokazał mi, że mam niekompatybilny dodatek( od drukarki HP ). Wyłączyłam go i wszystko wróciło do normy. Jeszcze raz dziękuję.