Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT (/przycinanie-sie-gier-po-zmianie-grafiki-na-geforce-9600gt-44334-t)



Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT - DeeLoc - 09.03.2015 16:36

Witajcie!
Ostatnio w jednym z komputerów padła (tak mi się wydaje) karta graficzna. Wymieniłem ją na GeForce'a 9600gt 512mb, którego akurat miałem pod ręką. Stare sterowniki wywaliłem, wyczyściłem dysk, rejestr (ccleaner) i zainstalowałem normalnie sterowniki do GF'a.

Problem jest taki, że po wymianie karty gry takie jak np. CS Global Offensive czy Wiedźmin 1 (jeszcze skyrim ale przycinanie jest tam minimalne) co jakiś czas przycinają się. CS potrafi zwiesić się na dosłownie 2 sekundy, a czasem koledzy zdążą obiec dwa razy mapę zanim znów będę mógł się ruszyć Szczerbaty

Nie jest to problem detali w grach lub rozdzielczości bo z tym się już bawiłem i nie pomagało. Karta także się nie przegrzewa, temperatury pod obciążeniem i w spoczynku mieszczą się w normie. Problem sterowników, dX'a itp. raczej można wykluczyć, miałem robiony format i problem występuje nadal.

Karta ma dodatkowe 6pinowe zasilanie, czy możliwe, że jest to problem z napięciem przy tej wtyczce? Sam zasilacz wydaje się stabilny, poza tym ma zaledwie rok.

Żadnego działającego u mnie rozwiązania w sieci niestety nie znalazłem.

PS. Zauważyłem, że problem - sporadycznie, ale jednak - występuje podczas odtwarzania filmów na youtube. Jednak jest to jednorazowe.

Konfiguracja
Tagan TG600-u33ii
Płyta MSI GF615M-p33
AMD Athlon II x3 435 2,9ghz
6GB Ram



RE: Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT - GamerPL - 09.03.2015 18:28

Zasilacz jest jak najbardziej ok (jeśli chcesz sprawdzić podepnij multimetr do do molexa) . Jak dla mnie problem jest z kartą


RE: Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT - DeeLoc - 09.03.2015 19:49

Widać zestarzała się w tej szafie. Dziwne bo wcześniej mi działała. Tak więc póki co zakładam, że i ta karta jest uszkodzona, ale z ciekawości sprawdzę na molexie.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę bardzo o pomoc Cwaniak


RE: Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT - thermalfake - 09.03.2015 22:09

Czy jest faktycznie uszkodzona - polecam porównać to zapuszczając jakikolwiek benchmark/wygrzewacz - Furmark, Unigine Heaven itp. Zobaczysz czy karta jest stabilna i jakie temperatury osiąga, czy ma lagi oraz czy wydajność jest porównywalna.
To czy zasilanie z 6 pin wtyczki PCI-E jest stabilne trzeba zbadać w tym miejscu a nie po molexach - zasilacze mają po kilka linii 12V.
Najważniejsze to jest:
- wywalenie geforce experience jeśli się tam dodatkowo władował, straszny zamulacz
- sprawdzenie sobie poprzednich wersji sterowników (tylko nie wersja czy dwie wstecz)
- zapuszczenie testu stabilności o czym pisałem
- użycie LatencyMon (na forum wielokrotnie więc prosze poszukać i wrzućić screen wynikowy)


RE: Przycinanie się gier po zmianie grafiki na GeForce 9600GT - DeeLoc - 16.03.2015 00:36

Jeśli chodzi o FurMarka - Stress Test przy 1680x1050 oraz benchmark 720p wykazywał temperatury do 86*C, średnio 9 klatek w obu.
Nie zaobserwowałem żadnego konkretnego zacinania się. Coś tam zwolniło czasaami ale był to "zwieszki" nawet nie 1-sekundowe.

LatencyMon ogarnę po szkole, tak samo sprawdzenie stabilności - po południu wstawię wyniki.