Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BSOD MACHINE_CHECK_EXCEPTION - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: BSOD MACHINE_CHECK_EXCEPTION (/bsod-machine-check-exception-44212-t)



BSOD MACHINE_CHECK_EXCEPTION - diamond5andmg - 01.03.2015 14:38

Witam.
Od pewnego juz czasu mam problem z BSOD MACHINE_CHECK_EXCEPTION bluescreenuje za kazdym razem kiedy wlaczona jest usługa Zasilanie w Windows 7. Pobrałem także program BluscreenView i pokazuje mi że bluescreeeny powoduje plik hal.dll. Również kiedy wyłączona jest usługa Zasilanie nie posiadam np. dźwięku.Proszę o szybką pomoc.
ZakłopotanySmutny[/font][/size]


RE: BSOD MACHINE_CHECK_EXCEPTION - thermalfake - 01.03.2015 16:23

Proszę o podanie szczegółowej specyfikacji tegoż sprzętu - można posiłkować się aplikacją do identyfikacji typu Speccy, Aida itp.
Druga rzecz - bez zrzutu zawartości pamięci kernela do pliku dmp nie da się prześledzić, wywróżyć co się dzieje. WIęc zajrzyj do folderu c:\windows\minidump i udostępnij pliki *.dmp.
Trzecia rzecz BSV to kiepski pomysł na rozwiązywanie problemów z bsodami. Plik hal.dll nie wywołał bezpośrednio błędu tylko wyrzucił wyjątek a przyczyna jest zupełnie inna.
Czwarta rzecz proszę wykonać raport zarządzania energią wpisując komendę do wiersza poleceń
powercfg -energy
Wygeneruje się strona html którą proszę podesłać razem z dmp na dowolny serwer do pobrania i sprawdzenia.