Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? (/czy-win7-podczas-startu-moze-nie-uruchamiac-dodatkowego-hdd-44168-t)



Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? - sfinx - 26.02.2015 19:02

Cześć,
System mam na ssd a „magazyn” na hdd, na który rzadko zaglądam i tylko buczy mi bez potrzeby i prąd ciągnie. Ustawiłem go żeby szybko wchodził w stan uśpienia, ale i tak uruchamia się wraz z systemem i tu moje pytanie:
czy jest jakaś możliwość wyłączenia hdd, żeby się nie uruchamiał ze startem systemu? Albo inaczej: żeby się uruchamiał już w stanie uśpienia?
Pozdrawiam!


RE: Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? - GamerPL - 26.02.2015 21:16

A co to za problem wyjąć dysk z komputera Zacieszacz


RE: Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? - sfinx - 26.02.2015 22:20

Żaden. Tylko mi nie o to chodzi by z hdd nie korzystać wcale. Jednak korzystam z niego raz na jakiś czas, dlatego chciałbym, by był dostępny ale w uśpieniu.


RE: Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? - GamerPL - 26.02.2015 22:32

Chyba z poziomu Windowsa da się poprzez wyłącz w menedżerze sterowników


RE: Czy win7 podczas startu może nie uruchamiać dodatkowego hdd? - sfinx - 26.02.2015 23:53

Może to jest jakiś pomysł...
Tylko wydaje mi się, że wtedy żeby z niego skorzystać, będę musiał włączyć stery i resetnąć, mam rację?
Czyli jego dostępność / użyteczność będzie upośledzona..
Czyli pewnie tak zrobić żeby komp startował z uśpionym hdd się nie da... ;(