Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błędne sprawdzenie legalności systemu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Błędne sprawdzenie legalności systemu (rozwiązany) (/bledne-sprawdzenie-legalnosci-systemu-rozwiazany-4410-t)



Błędne sprawdzenie legalności systemu (rozwiązany) - House - 10.02.2010 19:49

Witam,
Z góry przepraszam jeśli post zamieściłem w niewłaściwym dziale.
Zacznę może od tego ,że jestem posiadaczem systemu Windows7 Pro .System jest legalny gdyż pochodzi z programu MSDNAA.
Przed chwilą po włączeniu laptopa i wpisaniu hasła użytkownika pojawiło mi się okno/pop-up , z informacją iż "prawdopodobnie posiadam nielegalną wersje systemu Windows" (pojawiły się także opcje : przejdź na witrynę microsoft w celu zakupienia itp.)
Tutaj moje pytanie , z jakiego powodu tego rodzaju komunikat mógł się w ogóle pokazać na moim komputerze ? Rozumiem, że to efekt uboczny jakiejś aktualizacji. Ale czy ktoś może wyjaśnić jakoś dokładniej możliwą przyczynę tego problemu.

Dodam, że system posiadam od paru miesięcy i to pierwszy alert tego rodzaju.

Pozdrawiam.


RE: Błądne sprawdzenie legalności systemu - War_3_ - 10.02.2010 19:54

Aktywuj go.
PPM na Komputer -> właściwości -> na samym dole jest opcja "aktywuj teraz".
Ewentualnie zadzwoń do MS (w tym samym miejscu jest też możliwość aktywacji offline i tam jest numer do polskiego działu MS) i aktywuj telefonicznie.

Aktualizacje nie mają nic do tego, czasami tak się dzieje z kluczami z MSDN (też aktywowałem telefonicznie).


RE: Błądne sprawdzenie legalności systemu - House - 10.02.2010 20:02

System aktywowałem (przez internet) zaraz po instalacji. Przed chwilą zrobiłem to ponownie(zmieniłem klucz na ten sam i się ponownie aktywowało). Jeśli komunikat ponownie wyskoczy zapewne zaktualizuje jeszcze raz, lecz tym razem telefonicznie Cwaniak
Dzięki za poradę Cwaniak