Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Znikający napęd dvd - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Znikający napęd dvd (/znikajacy-naped-dvd-44046-t)



Znikający napęd dvd - wojtek92 - 20.02.2015 15:11

Witam.
Jakiś czas temu zauważyłem że z mojego totalnie zniknął napęd dvd, nie było go również w menedżerze urządzeń, a skanowanie nic nie wykrywało.. zauważyłem że Intel Rapid od czasu do czasu dawał komunikat "usunięto dysk na porcie 4", na próbę odinstalowałem owe oprogramowanie Intela i po wymaganym restarcie system od razu znalazł nowy sprzęt, i ogólnie myślałem że po problemie.. Lecz po kilku restartach napęd znowu zniknął i nie wiem jak mam tym razem sobie z tym poradzić.. Oczywiście w menedżerze urządzeń system go nie wykrywa, szukałem UpperFilters oraz LowerFilters (nie ma ich w rejestrze), odznaczyłem "ukryj puste stacje w folderze komputer", używałem również programu CDDIRep, również nie pomogło.. I na tym moje pomysły się skończyły. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam.


RE: Znikający napęd dvd - irocket - 20.02.2015 15:15

Laptop czy komputer stacjonarny? Może kabel sata lub zasilający się odpina.


RE: Znikający napęd dvd - wojtek92 - 20.02.2015 16:10

(20.02.2015 15:15)irocket napisał(a):  Laptop czy komputer stacjonarny? Może kabel sata lub zasilający się odpina.
Laptop, niestety nie dałem rady całkowicie go rozkręcić, udało mi się wypiąć jednak kieszeń i po jej ponownym wpięciu działa (nie wiem na jak długo).