Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z uruchomieniem Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z uruchomieniem Windows 7 (/problem-z-uruchomieniem-windows-7-43976-t)



Problem z uruchomieniem Windows 7 - luki4421 - 16.02.2015 16:31

Witam posiadam laptopa lenovo z580 z orginalnym Windows 7 Home Premium.
Mój problem zaczął się wczoraj właściwie z mojej winy.
Korzystając z laptopa przypadkowo uderzyłem łokciem w lewą dolną strone laptopa obok touchpada. Laptop natychmiast się wyłączył , wyskoczył jeszcze jakiś niebieski ekran lecz nie zdązyłem zobaczyć co tam pisze
.Próbowałem go od razu uruchomić lecz zacina się podczas ładowania Windowsa i tak ciągle. Korzystałem także z opcji jakie oferuje windows naprawy systemu , przywracania systemu lecz bez skutku ponieważ każdy proces się zacinał.
Tryb awaryjny także nie działał.Nie pozostało mi nic innego jak skorzystanie z programu jaki proponuje lenovo a konkretniej OneKeyReovery. Przywróciłem system do stanu fabrycznego czyli takiego jak dostałem ze sklepu. Wszystko przebiegło pomyślnie. Laptop się uruchomił ponownie wyskoczył napis Starting Windows i lipa znów laptop się zaciął . Próbowałem powtórzyć przywracanie . Za x razem się udało , system się włączył , załadował się pulpit i wyskoczył napis " konfiguracja ustawień spersonalizowanych dla Mirscrosoft Windows" po czym laptop dalej przestał reagować. Wyłączałem go i włączałem aż ten krok zostanie pominięty i też tak się stało. Ucieszyłem się , że moge normalnie właczyć laptopa lecz moja radośc nie trwała długo laptop się właczył pulpit załadował , lecz komputer zacina się po chwili użytkowania. Próbowałem skanować online i MCafee lecz skanowanie staje dokładnie w tym samy momencie i nie może skończyć skanowania. Nie wiem co mam robić.
Pozostaje mi jeszcze spróbować zainstalować z płyty i aktywować online , ale nie chce stracić kopi systemu , sterowników i niezbędnych programów lenovo które są na ukrytym dysku . Ma ktoś jakieś propozycje ?


RE: Problem z uruchomieniem Windows 7 - irocket - 16.02.2015 16:37

Najprawdopodobniej problem z dyskiem twardym. Dobrze by było na początek go odkręcić, wyjąć i włożyć ponownie. Jeżeli to nie zda egzaminu, to należałoby go przeskanować, np programem MHDD (uruchamianym z płyty / pendrive'a) i podzielić się wynikami.


RE: Problem z uruchomieniem Windows 7 - luki4421 - 16.02.2015 16:39

Wyjmowałem już dysk nic nie pomogło.


RE: Problem z uruchomieniem Windows 7 - luki4421 - 16.02.2015 18:00

Oto zdj z bieżacego stanu skanowania Pokazuje ze zostało 116 godzin do konca i z tego co wyczytałem to juz 271 uszkodzonych bad sektorów . Proszę o więcej informacji

http://zapodaj.net/b2b077a2badb2.jpg.html


RE: Problem z uruchomieniem Windows 7 - irocket - 16.02.2015 18:42

Tak, już najprawdopodobniej po dysku. Jeżeli masz jakieś ważne dane, to skopiuj przy pomocy np MiniXP znajdującego się w pakiecie Hiren's Boot CD. Na 99% nie obejdzie się bez wymiany dysku, ten już chyba nie do uratowania.


RE: Problem z uruchomieniem Windows 7 - thermalfake - 23.02.2015 00:26

Dysk szatkownica - nie tylko same bad blocki ale w przeciągu tych paru sekund naliczyło sporo sektorów o bardzo długim dostępie. W takich wypadkach nie mieli się dalej dysku kolejnymi testami tylko czym prędzej robi kopię posektorową na inny dyski tak żeby przynajmniej spróbować odzyskać najważniejsze dane. O fabrycznym systemie z niego zapomnij. Zapomniałeś wykonać recovery to teraz albo zamówisz nośniki odzyskiwania odpłatnie albo poprosisz kogoś o czystego oem'a.