Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z zaporą systemu Windows - niemożliwość zmiany ustawień - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z zaporą systemu Windows - niemożliwość zmiany ustawień (/problem-z-zapora-systemu-windows-niemozliwosc-zmiany-ustawien-4391-t)



Problem z zaporą systemu Windows - niemożliwość zmiany ustawień - buba1982 - 09.02.2010 13:13

(30.01.2010 07:42)frezjadg napisał(a):  Polecam pobawienie się zaawansowanym firewallem w Windows7. Działa on naprawdę dobrze Uśmiechnięty
Wpisujesz Start---> Uruchom ---> WF.msc i na dzień dobry dostajesz firewalla którego możesz skonfigurować na poziomie atomowym Uśmiechnięty. Wiiiiidzisz


witam!

Mam problem z zaporą w W7 - przy próbie jej aktywowania otrzymuje komunikat:"zapora systemu Windows nie możne zmienić ustawię, kod błędu: 0x80070422".


Z załączniku screen. Co możne być powodem takiego problemu. dodam, iż aktualizacji również nie mogę włączyć... :/


Zwracam się z prośba o pomoc.

[attachment=592]
(09.02.2010 15:50)stingear napisał(a):  Zrestartuj zaporę. Wyłącz ją, restart komputera i uruchom ponownie.

Jakikolwiek ruch powoduje wyświetlenie wymienionego powyżej błędu,
Zawsze tak samo ;/


RE: Problem z zapora systemu Windows - slump - 10.02.2010 02:03

Czy masz w systemie jakieś inne firewalle zainstalowane?
Czy jesteś jedynym użytkownikiem komputera?
Twoje konto jest opisane jako użytkownik standardowy czy administrator?

Jeśli masz więcej niż 1 taki program poza zaporą systemu Windows to zdecyduj się na jeden a 2 odinstaluj lub wyłącz.

Jeśli nie jesteś jedynym użytkownikiem kompa lub nie jesteś administratorem możliwe, że administrator zabronił Ci grzebania w stawieniach zapory.

A może zapora jest wyłączona w usługach. W menu start wpisz services.msc i na dole odnajdź zapora systemu Windows i ją włącz jeśli jest wyłączona.

Możesz jeszcze w wierszu poleceń wydać takie polecenie:

Kod:
netsh firewall reset

Jeżeli to nie pomoże, wypróbuj jeszcze:

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 c: \windows\inf\netrass.inf

A na koniec:
netsh firewall reset

Oczywiście ścieżkę zmień na taką pod jaka masz zainstalowanego Windowsa.


RE: Problem z zapora systemu Windows - niemożliwość zmiany ustawień - trixo - 10.02.2010 16:21

Ja na jednej stronie us zauważyłem coś takiego z tym errorem - " Windows Update error code 0x80070422 " . Sam teraz nie wiem o co z tym chodzi ... gdzie leży przyczyna ..


RE: Problem z zapora systemu Windows - niemożliwość zmiany ustawień - slump - 10.02.2010 16:24

Kody odnoszą się też do innych usług jak defender na przykład. Najprawdopodobniej usługa jest wyłączona, czekamy co odpowie.


RE: Problem z zapora systemu Windows - niemożliwość zmiany ustawień - anbo - 02.03.2010 18:51

Może ktoś będzie znał rozwiązanie mojego, podobnego problemu z ustawieniami Zapory systemu Windows.
Po wejściu w Panelu sterowania w tą Zaporę, wszystkie opcje ustawień mają czerwony pasek.
Próba dokonania jakichkolwiek zmian kończy się komunikatem; błąd 8007042c.
Nie można też aktywować tej usługi w services.msc, tu wyskakuje błąd 1068.
Nie pomaga również próba zmiany ustawień rejestrów ani netsh itd reset.
Komputer Compaq Presario 110 Windows 7 Home apgredowany na Viste.
Żadnych innych firewali nie ma.
Co to może być ?

Proszę o pomoc.
Znalazłem rozwiązanie tego problemu. Po upgradzie na Win 7 pozostawiłem Norton antywirus dla Visty i on kolidował z
Windows Firewall. Zrobiłem reinstalację i wszystko wróciło do normy, musiałem ponadto zainstalować nowego antywirusa.