Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 a sterowniki - (ASUS) (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Windows 7 a sterowniki - (ASUS) (rozwiązany) (/windows-7-a-sterowniki-asus-rozwiazany-438-t)

Strony: 1 2


Windows 7 a sterowniki - (ASUS) (rozwiązany) - ryyyAv - 25.05.2009 21:59

Witam, jestem nowy czytam to forum od kilku dni teraz piszę ten temat bo nie mogę znaleźć nigdzie nic na temat..
No właśnie sterowniki.. Mam Asusa F5 SL niby wszystko w miarę działa choć nie mogę sobie zainstalować Power4Gear (ustawienia baterii) przez co mój komp trochę słabiej ładuje gry.. Nie mogę korzystać z klawisza "Fn" i audio też jakoś słabo gra..

dodanie polskich znaków, damian-Win2000


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - Admin - 25.05.2009 23:05

Witamy. To na pewno wina sterowników, do Power4Gear oprócz oprogramowania są też drivery do klawiszy funkcyjnych. Najpierw znajdź swój model notebooka lub jego serię przynajmniej na stronie http://pl.asus.com/products.aspx?l1=5 i pobierz najnowsze sterowniki. Jeśli to nie pomoże to daj znać i będziemy myśleć dalej.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - ryyyAv - 26.05.2009 18:15

Tak właśnie próbowałem ale zainstalowały się tylko stery audio : / (Vista 32)

Model podałem w 1 poście, asus f5sl...


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - Admin - 26.05.2009 19:34

F5SL to nie model tylko seria, ale seria do downloadu wystarczy w sumie.. Masz na pewno wersję 32 bitową siódemki?


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - ryyyAv - 29.05.2009 16:57

Seria to F5 a konkretny model to F5SL ale ok nieważne.. :>

Na 100% mam wersje 32 bitową.. tak jestem zadowolony z Windows 7 ale właśnie te kilka rzeczy i spadek wydajności w grach w porównaniu z Vistą są dość spore... czekam na złoty środek.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - Admin - 29.05.2009 17:29

(29.05.2009 16:57)ryyyAv napisał(a):  seria to F5 a konkretny model to F5SL ale ok nieważne.. :>
Codziennie sprzedaję Asusy i zapewniam, że to seria tylko Uśmiechnięty Ale tak jak napisałeś - nie ważne. Asus na pewno nie długo udostępni nowe sterowniki, ta firma zawsze miała najszerszy download i częste aktualizacje. Póki co na zagranicznych forach niczego nie znalazłem na temat Twojego problemu Smutny


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - ryyyAv - 29.05.2009 17:38

Po prostu nie ma podstawowych sterowników a te z Visty nie działają.. - szkoda Smutny

Co do tego asusa jeszcze ; d to nawet na stronie asusa w dziale download wybieram po kolei notebooki >> F5 >> F5 SL chodzi nam o to samo od początku Cwaniak

[Obrazek: 3162772---20da.html]
http://odsiebie.com/pokaz/3162772---20da.html


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - Admin - 29.05.2009 21:56

Wiem, bo dla danej serii są identyczne sterowniki, weź laptopa i zobacz od spodu co masz napisane za F5SL, po myślniku prawdopodobnie, albo na karcie gwarancyjnej, w książeczce, na pierwszej stronie jest taka biała naklejka z SN, CN i modelem. Gdyby w dziale download miały by być osobne strony dla każdego modelu to pomyśl co by się działo. Sterowniki z jednej serii pasują zawsze do różnych modeli ale z tej samej serii. End of topic Uśmiechnięty

Pozdrawiam Uśmiechnięty


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - ryyyAv - 31.05.2009 18:00

Co do tej naklejki to ok przyznaje racje hehe Uśmiechnięty AP179

Hmm czy ktoś wie jak mi pomóc ?


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - gawee - 10.09.2009 17:09

U mnie działają przyciski funkcyjnie(instalacja ATK_Hotkey) jak i Power4G. Wystarczy zainstalować dostępne programy na stronie Asusa, w moim przypadku były na płytce DVD ze sterownikami, przeznaczone pod Viste 32bit. Jedyne co mi nie działa to kamerka wbudowana D-MAX stk-1135. Ręcznie w menadżerze wyszukał sterowniki, niby urządzenie działa poprawnie ale niestety w skype czy innym programie kamerka nie działa. Poza tym wszystko gra.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - ryyyAv - 10.09.2009 17:14

(10.09.2009 17:09)gawee napisał(a):  U mnie działają przyciski funkcyjnie(instalacja ATK_Hotkey) jak i Power4G. Wystarczy zainstalować dostępne programy na stronie Asusa, w moim przypadku były na płytce DVD ze sterownikami, przeznaczone pod Viste 32bit. Jedyne co mi nie działa to kamerka wbudowana D-MAX stk-1135. Ręcznie w menadżerze wyszukał sterowniki, niby urządzenie działa poprawnie ale niestety w skype czy innym programie kamerka nie działa. Poza tym wszystko gra.

Hmmm ja ściągam i nie działa... a z trybem zgodności coś robiłeś? Ja robiłem i pupa, dalej nie działa.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - gawee - 11.09.2009 11:12

Ja mam wprawdzie inny model laptopa, ale aplikacja ta sama... Z trybem zgodności chyba nic nie kombinowałem. U mnie są dwa instalatory AsusSetup i Setup. Ten pierwszy w ogóle nie chciał działać, nawet z trybem zgodności, ale przez ten drugi poszło. Jak chcesz to podaj maila to ci wyśle te swoje, może będzie działać.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - ryyyAv - 11.09.2009 11:48

Wysłałem Ci maila przez forum Cwaniak ew, w razie problemów to upload'nij to gdzieś Cwaniak Dzięki z góry.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - endriu003 - 23.09.2009 19:58

Mam asusa M51VA i również funkcyjne przyciski nie działają.
Zainstalowany ma Windows 7 ultimate 64bit.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - PumaXP - 24.09.2009 07:28

Włóż płytę i uruchom w trybie zgodności z vistą (działają na 100%)
pozdrawiam.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - skoczek - 06.11.2009 02:56

Witam,

Zainstalowałem Win 7 Ultimate 64bit i wszystko gra oprócz dwóch rzeczy... mam płytę ASUS P5K-E/Wi-Fi i sterownik dźwięku, który pobieram ze strony asusa nie chce się zainstalować. Mam jakieś proste głośniki, które mają z 9 lat ale ciągle świetnie działają, a system w ogóle ich nie wykrywa. Sterownik internetu także odmawia instalacji, nie mam pojęcia czemu, w obu przypadkach wyskakują informacje typu: twój sprzęt nie spełnia odpowiednich wymagań dla danego sterownika (parafrazując)

jak nie spełnia, skoro teoretycznie to są stery dedykowane dla tej płyty ze strony asusa... nie rozumiem Smutny

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, bo jestem kompletnym laikiem komputerowym, a to i tak jedyna rzecz, z która nie potrafię sobie poradzić Uśmiechnięty


Nieaktualne, powciskałem różne dziwne rzeczy w BIOS i działa Uśmiechnięty


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - slump - 06.11.2009 05:06

Programy do aktualizacji sterowników na Google poszukaj. Ja polecam DriverMax.


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - kajo29 - 12.11.2009 10:51

(10.09.2009 17:09)gawee napisał(a):  U mnie działają przyciski funkcyjnie(instalacja ATK_Hotkey) jak i Power4G. Wystarczy zainstalować dostępne programy na stronie Asusa, w moim przypadku były na płytce DVD ze sterownikami, przeznaczone pod Viste 32bit. Jedyne co mi nie działa to kamerka wbudowana USB2.0 2M WebCam Wersja sterownika 6.10.20.5 dostawca sterownika D-MAX stk-1135. Ręcznie w menadżerze wyszukał sterowniki, niby urządzenie działa poprawnie ale niestety w skype czy innym programie kamerka nie działa. Poza tym wszystko gra.

Witam
Mam ten sam problem co kolega gawee w kadłubku z96s.
Znalazł ktoś rozwiązanie ?


Znalazłem rozwiązanie
Piszę bo może ktoś ma podobny problem
rozwiązałem ten problem następująco
1.)wchodzimy w menadżer urządzeń,
2.)rozwijamy kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej
3.)następnie prawym wybieramy właściwości na każdym z główny koncentrator USB

4.)wchodzimy na zakładkę zarządzanie energią,


5.)odznaczamy żeby komputer nie mógł wyłączyć urządzenia w celu oszczędzania energią ( zostawić puste okienko ).


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - gawee - 14.11.2009 14:36

Macie racje obywatelu kajo29, kamerka działa:-)


RE: Windows 7 a sterowniki.. (ASUS) - mrozilla - 15.11.2009 21:21

Właśnie ten człowiek kajo29 przyczynił się do mojego spokojnego snu (w końcu) nie mogłem rozkminić, dlaczego kamerka zaraz po zainstalowaniu sterów działa, a po restarcie już nie, po zabiegu w/w jest wszystko ok. Ale trzeba wszystkie wyłączać? Czy tylko w jednym wystarczy, żeby kamerki nie wyłączało? A to, że odznaczymy opcje nie wpłynie jakoś na pracę lapka? Na Viście przecież nic takiego nie trzeba było robić...
I po każdym restarcie muszę robić tą operację na nowo... jak zrobić ażeby zapisało się, że ma to być odznaczone? (Najważniejsze pytanie !)
I ostatnie, ma ktoś jakieś nowsze sterowniki? Bo to z płyty jakoś mnie nie zachwycają...



Edit.
Teraz ja znalazłem rozwiązanie do jednego z problemów (występujące u mnie po restarcie powroty do ustawień standardowych)
1. Klikamy na baterię w tray (więcej opcji zasilania)
2. Wybieramy plan z którego korzystamy (wydajny, oszczędny etc. robimy to samo co opiszę poniżej z każdym, w przeciwnym wypadku na planie który zmodyfikujemy porty będą działać tak jak chcemy, a na trybach których nie ruszymy, za każdym razem po restarcie systemu będą wracały do domyslnych, co oznacza, że akurat w naszym wypadku kamera przestanie prawidłowo działać)
3. Klikamy zmień ustawienia planu
4. Zmień zaawansowane ustawienia zasilania
5. Przechodzimy do ustawienia USB
6. Ustawienia wstrzymania selektywnego USB
7.
a) Zasilanie bateryjne ustawiamy na Wyłączone
b) Podłączony ustawiamy na Wyłączone
8. Akceptujemy poprzez Zastosuj, a następnie OK
Po tym zabiegu Wszystko będzie tak jak powinno zarówno od razu po modyfikacji jak i po restarcie systemu, a co jest również przyjazne użytkownikowi to to, ze nie trzeba każdej pozycji oznaczonej jako Główny koncentrator USB klikać i zmienić cokolwiek, gdyż wszystko po tym zabiegu ustawia się samo.

Poza tym reszta moich pytań jest nadal aktualna Uśmiechnięty
Pozdrawiam