Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany KMPlayer czy VLC? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+---- Dział: Pogaduszki (/pogaduszki-61-f)
+---- Wątek: Rozwiązany KMPlayer czy VLC? (/kmplayer-czy-vlc-43743-t)KMPlayer czy VLC? - QooCis - 02.02.2015 20:25

Witam wszystkich, ostatnio zastanawiam się nad tymi dwoma odtwarzaczami. Który Waszym zdaniem jest bardziej godny polecenia? Jakiś czas temu używałem KMPlayer-a i nie powiem, dawał radę. Na temat VLC nie mam zdania ponieważ go nie używałem ale widziałem, że dużo moich znajomych ma go na swoich maszynkach. Zrezygnowałem z KMP bo pojawiły się głosy, że posiada on wirusy oraz że łączy się ciągle z internetem (co w sumie można wyłączyć odpowiednim wpisem w firewall-u). Na temat VLC znalazłem wątek, w którym ktoś poruszył problem z ustawieniami dźwięku, cytat: " Na przykład kiedyś zmieniłem w ustawieniach domyślne wyjście audio ze słuchawek (przedni panel audio) na głośniki (przez głośniki grała muzyka z VLC, podczas gdy na słuchawkach z mikrofonem mogłem spokojnie rozmawiać przez pewien komunikator głosowy). Gdy zakończyłem rozmowę, przywróciłem oryginalne ustawienia odtwarzacza, ale nie dało to żadnego skutku, podobnie jak reset ustawień, reinstalacja programu i czyszczenie rejestru - co bym nie robił, dźwięk zawsze szedł przez głośniki. Program musiał namieszać gdzieś w systemie operacyjnym Windows i problem zniknął dopiero po jego reinstalacji przy okazji wymiany dysku twardego.". Kwestia jest taka, że ja nie mam zamiaru grzebać w ustawieniach tak jak zacytowana osoba (więc może takich problemów też nie będę miał ale wolę zapytać), chcę po prostu mieć możliwość odtwarzania jak największej ilości formatów filmów bez konieczności doinstalowywania zewnętrznych kodeków i ustawiania ich. Z góry dziękuję za pomoc.


RE: KMPlayer czy VLC? - Nostromo - 02.02.2015 21:13

Gdybym miał do wyboru KMPlayer czy VLC, wybrałbym...UMPlayer.
Natrafiłem na to cudo kiedyś, przypadkowo i jestem zadowolony.
Działa bez problemów, ma własne kodeki, pobiera napisy do filmów( w różnych formatach) o ile tylko są dostępne, ma wiele funkcji, które można dostosować wg. własnego uznania, odtwarza ciąg dalszy filmu od momentu wyłączenia, nie ma reklam itd.


RE: KMPlayer czy VLC? - irocket - 02.02.2015 21:21

Dokładnie, co kto lubi, ja używam MPC-HC, odtwarza najpotrzebniejsze dla mnie formaty w połączeniu z K-Lite Codec Pack. Z VLC miałem tylko jedno doświadczenie, bo "ten film działa mi tu i tu, a ten drugi działa tutaj, ale tam nie działa" - nauczyciel w technikum miał podłączony jakiś stary telewizor do kompa, w mpc jak odtwarzał na pełnym ekranie to obraz był na monitorze i tv, jak odpalał w vlc to obraz był tylko na kompie.


RE: KMPlayer czy VLC? - Norbi - 02.02.2015 21:24

Zdecydowanie polecam VLC - korzystam od ''prawie'' początku jak się pojawił i nie przypominam sobie sytuacji żeby nie potrafił odtworzyć jakiegokolwiek pliku video. Ale w razie ''W'' mam pod ręka MPC-HC i to również jest dobry odtwarzacz.


RE: KMPlayer czy VLC? - QooCis - 02.02.2015 21:50

O MPC-HC słyszałem ale odpada z uwagi na ubogą (jak dla mnie) wbudowaną bazę kodeków. A ten UMPlayer odtwarza format 3gp? I zastanawia mnie jedno, dlaczego wymaga on połączenia z Internetem podczas instalacji? Chodzi o to, że instalka jest online i ściąga sobie pliki dopiero podczas instalacji?


RE: KMPlayer czy VLC? - sherman2409 - 03.02.2015 12:33

Jeśli przyzwyczaiłeś się do KMPlayera to polecam Daum PotPlayer. Jest on napisany na bazie starego KMPlayera - tego bez reklam i miliarda aplikacji, które instalują się z nim.


RE: KMPlayer czy VLC? - QooCis - 03.02.2015 13:31

A więc tak. Po zapoznaniu się z podanymi przez Was propozycjami, ostatecznie zainstalowałem VLC. Dlaczego odrzuciłem inne? UMPlayer ostatnią aktualizację miał... 15 kwietnia 2013 roku. Program bez wsparcia od twórców nie jest dla mnie godny zaufania. KMPlayer jak już wspomniałem ma masę reklam i śmieci, które się z nim instalują oraz łączy się co chwilę z Internetem (da się to wszystko obejść ale po co się w to bawić?). MPC-HC - mało swoich kodeków, konieczność instalacji zewnętrznych. Natomiast Daum PotPlayer ma błąd związany z problemami dźwięku w formatach .avi, który zgłasza duża część użytkowników (dotyczy nowszych wersji odtwarzacza, twórcy ze względu na prawa autorskie usunęli jeden kodek z wersji), cytat: "Od wersji 1.6.x odtwarzacz jest w wersji międzynarodowej i z tego względu deweloper wydzielił z pliku dekodera (ffcodec.dll) plik FFmpegMininum.dll. Dlaczego? Wytłumaczenie jest bardzo proste; aby uniknąć problemów z prawami autorskimi, w szczególności dla kodeków audio (chodzi tutaj o trolling patentowy AC3/DTS).
Wystarczy podczas instalacji pobrać ten dodatkowy dekoder (nie ma potrzeby pobierania całej paczki OpenCodec, wystarczy tylko FFmpegMininum.dll), a audio na pewno będzie.". Po zainstalowaniu VLC wystarczy tylko włączyć film, nic nie trzeba ustawiać i co ważne nie ma on reklam i innych śmieci. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Temat można zamknąć.


RE: KMPlayer czy VLC? - Nostromo - 03.02.2015 13:35

(02.02.2015 21:50)QooCis napisał(a):  ...A ten UMPlayer odtwarza format 3gp?
Odtwarza. Uśmiechnięty

Cytat: I zastanawia mnie jedno, dlaczego wymaga on połączenia z Internetem podczas instalacji? Chodzi o to, że instalka jest online i ściąga sobie pliki dopiero podczas instalacji?

Dokładnie tak, startowy UMPlayer. exe ma 146 KB, resztę pobiera z internetu, masz do wyboru komponenty które chcesz zainstalować.
Duży plus tego programu to że nie ukrywa i nie instaluje po chamsku ukrytych dodatków i nie "szaro gęsi" się w systemie.

----------

Mój post nieco spóźniony, mam jedną uwagę..."UMPlayer ostatnią aktualizację miał... 15 kwietnia 2013 roku" dlatego bo jest tak dopracowany, że nie wymaga ciągłego grzebania i poprawiania niedoróbek czyli tzw. "aktualizacji", przez swoich twórców.