Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP (/problem-z-instalacja-sterownikow-leadtek-winfast-tv-2000-xp-4358-t)



Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP - adxxx_89 - 08.02.2010 17:30

Witam serdecznie!
Mam wielki problem z instalacją sterowników dla karty Leadtek WinFast TV 2000 XP.
Sterowniki pobrane ze strony leadtek.com nie działają pod moja 32-bitowa wersja systemu. Menadżer urządzeń wyświetla wykrzykniki przy audio i video capture (nie znajduje ich w trybie online, podczas próby aktualizacji sterownika). Po zainstalowaniu PVR nie wykrywa karty..
Proszę o pomoc.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP. - War_3_ - 08.02.2010 18:57

Proponuję zacząć od zastosowania się do Porady o wyszukiwaniu i aktualizacji steroników.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP. - Malefic - 25.02.2010 20:45

(08.02.2010 18:57)War_3_ napisał(a):  Proponuję zacząć od zastosowania się do Porady o wyszukiwaniu i aktualizacji steroników.

Również mam problem z tą kartą, a DriverMax mi nie pomógł. Co prawda poprawnie wykrył, że niewiadome urządzenie może być wspomnianym WinFastem, ale sterowniki, które mi zaproponował nie miały nic wspólnego z Leadtekiem, które notabene są w bazie, ale ręcznie ściągnąć ich nie można. Mimo to spróbowałem zainstalować te, które program sugerował, (rzekomo miały 94% szansy na zgodność) - nie pomogło. Po zainstalowaniu w menadżerze urządzeń pojawiło się zupełnie inne urządzenie od firmy ATI (pierwsze z góry):
[urln]http://img98.imageshack.us/img98/7199/beztytuuejb.jpg[/urln]

Na liście sterowników nie było żadnych, które sugerowałyby swoją nazwą czy wydawcą, że mogłyby być do Leadteka. Wszystkie pochodziły od jednego producenta, były tej samej wersji i niemal identyczne rozmiarem. To pozwoliło mi myśleć, że żadne z nich nie będą pasować.

Oprócz zabawy z DriverMaxem, spróbowałem jeszcze oficjalnych sterowników ze strony Leadteka (Win 7 x64) i nie pomogło. Po instalacji i ponownym uruchomieniu windows wywala błąd z tray'a o niemożności dokończenia instalacji. W menadżerze urządzeń zamiast mojej karty, pojawia się tajemnicze urządzenie multimedialne, oczywiście z wrednym żółtym trójkątnym znakiem przy ikonce.

Dodam, że od początku mam zainstalowane PVR2.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP. - 7Marcin6 - 26.02.2010 08:43

A próbowałeś odinstalować już zainstalowane sterowniki i sam program + czyszczenie rejestru + od nowa instalacja oprogramowania ze strony LEADTEK? Ja mam Winfast DTV DONGLE H i chodzi bez problemu na sterownikach ze strony producenta.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP. - Malefic - 04.03.2010 23:01

(26.02.2010 08:43)7Marcin6 napisał(a):  A próbowałeś odinstalować już zainstalowane sterowniki i sam program + czyszczenie rejestru + od nowa instalacja oprogramowania ze strony LEADTEK? Ja mam Winfast DTV DONGLE H i chodzi bez problemu na sterownikach ze strony producenta.
Owszem, próbowałem.
Nic nie pomogło. Smutny

Nadal mam nieznane urządzenia w menedżerze.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP - 7Marcin6 - 05.03.2010 13:22

Czy W7 zainstalowałeś na sprzęcie już posiadanym, czy to system zakupiony ze sprzętem? Jeśli nowy system, "stary" komp, to spróbuj najpierw innych sterów do karty dźwiękowej i wideo. Jeśli nie ma oryginalnych pod W7 spróbuj trybu zgodności lub spróbuj w ogóle zainstalowania prv2 i sterowników w trybie zgodności z XP.
A jaką w ogóle masz konfigurację sprzętu? głównie chodzi mi o grafikę i audio + podłączenie karty do kompa.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP - hepi522 - 05.03.2010 18:09

(08.02.2010 17:30)adxxx_89 napisał(a):  Witam serdecznie!
Mam wielki problem z instalacją sterowników dla karty Leadtek WinFast TV 2000 XP.
Sterowniki pobrane ze strony leadtek.com nie działają pod moja 32-bitowa wersja systemu. Menadżer urządzeń wyświetla wykrzykniki przy audio i video capture (nie znajduje ich w trybie online, podczas próby aktualizacji sterownika). Po zainstalowaniu PVR nie wykrywa karty..
Proszę o pomoc.

Nie mam linku do sterowników ale poszukaj:
sterowniki - Win Fast FM1216MK3
aplikacja - WinFastPVR2
Wszystko razem powinno rozwiązać problem.U mnie działaCwaniak


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP - Malefic - 07.03.2010 22:11

(05.03.2010 13:22)7Marcin6 napisał(a):  Czy Windows 7 zainstalowałeś na sprzęcie już posiadanym, czy to system zakupiony ze sprzętem? Jeśli nowy system, "stary" komp, to spróbuj najpierw innych sterów do karty dźwiękowej i wideo. Jeśli nie ma oryginalnych pod Windows 7 spróbuj trybu zgodności lub spróbuj w ogóle zainstalowania prv2 i sterowników w trybie zgodności z XP.
A jaką w ogóle masz konfigurację sprzętu? głównie chodzi mi o grafikę i audio + podłączenie karty do kompa.

GF 9600 i E-MU 0202 USB. Wypada wspomnieć, że ostro musiałem się namęczyć żeby zmusić tę dźwiękówkę do działania pod Win 7. Nie ma do niej żadnych oficjalnych sterowników i trzeba było improwizować. Efekt jest taki, że czasami, jak nic nie gra w windowsie (cisza), to dźwięk znika i pomaga tylko ponowne uruchomienie karty. Podobnie z wykorzystywaniem jej walorów - pod 7 pracuje tylko pod 44,1 kHz. Niestety inaczej być raczej nie może, bo zrobiłem wszystko według wygooglowanej instrukcji. Cała nadzieja w nowych sterownikach, o ile w ogóle wyjdą. Smutny Takie to wesołe historie mam, jeśli to ma w ogóle związek z Winfastem.

Windows po pierwszym uruchomieniu sam zainstalował wszystko oprócz dźwiękówki. Odrzuciłbym zatem grafikę jako źródło całego zamieszania. Winfasta wtedy nie miałem, więc nie wiem, jak byłoby z nim.

Chyba spróbuję go zainstalować na XP, gdzie karta muzyczna działa normalnie i zobaczę czy też jest problem.


RE: Problem z instalacją sterowników Leadtek WinFast TV 2000 XP - kalcyt - 10.03.2010 08:27

Hmm, mam tę kartę pod Win7, ale muszę sobie przypomnieć co i jak kombinowałem, że działa u mnie. Tylko przy starcie komputera mam komunikat, że sterownik został zablokowany z powodu niezgodności. Jednak póki działa to sobie specjalnie tym faktem głowy nie zawracam, choć ociupinkę mnie to drażni.