Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
"Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: "Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa (/wyswietlanie-aktywych-sieci-nie-dziala-43523-t)



"Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa - marik1234 - 16.01.2015 23:11

Witam.
Mam taki oto problem:
Mam podłączony router do PC. Internet śmiga, ale nie pojawia mi się w ogóle na pasku pod ikoną odpowiadającą za połączenie:
[Obrazek: mlmntc0i6jxc.jpg]
Sieć nazywa się "LAPTOP_Network" ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji że jestem z taką siecią połączony.
Chciałem skonfigurować sobie nową sieć (nowy internet domowy z nowego routera) i również nigdzie nie pojawia mi się żadna lista połączonych sieci.
W czym tkwi problem? Wiem że kiedyś po kliknięciu na ikonę widziałem z czym jestem połączony.


RE: "Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa - Malika - 17.01.2015 11:44

Czy masz podłączone kablem router z komputerem?


RE: "Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa - marik1234 - 17.01.2015 18:54

Tak jest. Nie mam wifi w PC więc jest po kablu. I jestem pewny że wcześniej widziałem nazwę sieci.


RE: "Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa - Malika - 17.01.2015 19:29

Otwórz sobie centrum sieci i udostępniania, kliknij domek i zmień nazwę na "LAPTOP_Network"


RE: "Wyświetlanie aktywych sieci" nie działa - thermalfake - 19.01.2015 00:25

Najprostsze pytania:
- czy karta sieciowa bezprzewodowa w formie usb lub karty rozszerzeń PCI jest podłączona do sprzętu
- czy w Centrum sieci i udostępniania po wybraniu Zmień ustawienia karty sieciowej jest widoczne Połączenie sieci bezprzewodowej oprócz Połączenie lokalne
- czy w managerze urządzeń istnieją nierozpoznane urządzenia
- co pokazuje komenda w wierszu poleceń netsh wlan show all
Jeżeli w międzyczasie pecet miał reinstalowany system i nie zainstalowano sterowników karty sieciowej bezprzewodowej to nie masz możliwości zobaczenia jakiejkolwiek sieci bezprzewodowej.