Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania (/przycinanie-dzwieku-podczas-poglasniania-przyciszania-4349-t)



Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - YtseMan - 08.02.2010 12:07

Mam problem. Polega on na tym, że kiedy słucham muzyki na moim laptopie (Pavilion dv5) i próbuję trochę przyciszyć lub pogłośnić dźwięk, regulując go w systemie nie w aplikacji odpowiedzialnej za jego odtwarzanie coś w momencie zmiany poziomu głośności zaczyna "charczeć" i dźwięk na ułamek sekundy się przycina po czym wraca z powrotem do normalności. Wiecie, co może być tego przyczyną?


RE: Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - War_3_ - 08.02.2010 12:11

Stawiałbym na sterowniki lub kodeki dźwięku.
Co do sterowników - Porada o wyszukiwaniu sterowników.
Dla kodeków - Porada o kodekach K-Lite.


RE: Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - YtseMan - 08.02.2010 12:36

Sterowniki odpadają - mam najnowsze ze strony producenta. A co do kodeków, to dobrze, ok, może to kodeki, ale co z tego jak mogę pozbyć się tego problemu konfigurując je?


RE: Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - War_3_ - 08.02.2010 12:41

W poradzie w linku który podałem sławektor podaje jak konfigurować te kodeki.
Kodeki też powinny być najnowsze.


RE: Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - YtseMan - 08.02.2010 21:08

Kodeki są najnowsze. W przytoczonym przez Ciebie tekście nt. konfiguracji kodeków nie znalazłem niczego odnośnie konfiguracji audio. Niestety, muszę chyba pogodzić się z tym denerwującym charczeniem, chociaż strasznie to denerwujące Zły


RE: Przycinanie dźwięku podczas pogłaśniania/przyciszania - Lalik - 09.02.2010 11:06

Spróbuj zainstalować starszy sterownik np dla Visty ale w trybie zgodności, najnowsze czasem stwarzają problemy, wszytko zależny od tego jak je dopracowali Zadowolony