Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Format dysk , bez używania systemu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Format dysk , bez używania systemu. (/format-dysk-bez-uzywania-systemu-43376-t)



Format dysk , bez używania systemu. - Diuden - 04.01.2015 20:31

Witam
Sprzedaje komputer stacjonarny i chciałbym go sformatować nie używając systemu operacyjnego(czyli normalny format przy instalowaniu). Nie wiem czy w tym co napisałem jest sens ( Zacieszacz ), lecz mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi pogłowie.
Myślałem na początku ,czy nie dało by rady zrobić tak że wrzuca się płytke instalacyjną i robi się format ,gdzie po tym kończe dalszy proces.
Pozdrawiam serdecznie Zacieszacz


RE: Format dysk , bez używania systemu. - irocket - 04.01.2015 20:38

(04.01.2015 20:31)Diuden napisał(a):  Myślałem na początku ,czy nie dało by rady zrobić tak że wrzuca się płytke instalacyjną i robi się format ,gdzie po tym kończe dalszy proces.

Teoretycznie można tak. W praktyce też powinno dać radę. Możesz nawet usunąć partycje. Jeżeli chciałbyś być pewien, że nikt nie odczyta danych, to możesz usunąć partycje, utworzyć jedną i wykonać pełny format (po czym ją usunąć) lub jakimś zewnętrznym programem wykonać zerowanie dysku.


RE: Format dysk , bez używania systemu. - Diuden - 04.01.2015 20:44

(04.01.2015 20:38)irocket napisał(a):  
(04.01.2015 20:31)Diuden napisał(a):  Myślałem na początku ,czy nie dało by rady zrobić tak że wrzuca się płytke instalacyjną i robi się format ,gdzie po tym kończe dalszy proces.

Teoretycznie można tak. W praktyce też powinno dać radę. Możesz nawet usunąć partycje. Jeżeli chciałbyś być pewien, że nikt nie odczyta danych, to możesz usunąć partycje, utworzyć jedną i wykonać pełny format (po czym ją usunąć) lub jakimś zewnętrznym programem wykonać zerowanie dysku.




Lub sformatować, zainstalować 7 nie wpisując klucza Zacieszacz Chodź klient mnie prosi o system xd


RE: Format dysk , bez używania systemu. - Meksyk1968 - 05.01.2015 10:21

Jeśli chcesz sprzedać komputer, a tak wynika z opisu i jest na nim zainstalowany jaki system w wersji OEM
to zgodnie z licencja masz mu sprzedać komputer razem z systemem,tobie si on na nic nie przyda.
Możesz oczywiście usunąć wszystkie swoje pliki,nawet zrobić format.

Natomiast zdania o instalacji Windows7 bez klucza nawet nie komentuje, nie to forum.