Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. (/brak-dostepu-do-sieci-przez-router-cisco-e2500-43355-t)



Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. - muscular - 02.01.2015 23:26

Wracajac do tematu,który...aj nie ważne.

thermalfake:
Czyli:
1) wyl. wszystko,
2) podlaczyc modem do routera,natomiast router do PC,
3) gdy wlacze PC to gdzie sprawdzić adres bramki?

To gdzie i jaka mam wpisac komende,by zobaczyć adres bramki?Ustawienia wtedy sie zapisaly z tym moim wymyslonym IP.A gdzie jest ta zakladka status?


RE: Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. - thermalfake - 02.01.2015 23:58

Boże.......

Gdzie się wpisuje komendy ?
W wierszu polecenia jak wszystkie inne.
A jak się uruchamia wiersz polecenia ?
Kliknąć w Start i wpisać cmd.
Jaka komenda ? Obudź się bo już napisałem.
ipconfig/all
Masz pokazać jej wynik. Od tego typu poleceń się zaczyna jakakolwiek diagnostyka.
Ogarnij się wreszcie bo nie jesteś bystry.


RE: Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. - muscular - 03.01.2015 00:30

sorki za tamte zdjęcia...tu masz lepsze i jedno Cwaniak

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=rm8m04&s=8#.VKct7_l5PAk

...a i przypomnialo mi się,że jak mialem podlaczony router to dane (net) byl wysylany,lecz nic go nie odbieralo.

Zapomnialem dodać zdjęcie ze statusem.Prosze bardzo.

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=5lbevs&s=8#.VKezXfl5PAk

Może powinienem calkowicie zrestartować router?


RE: Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. - muscular - 03.01.2015 13:23

Net działa przez router...uff udało się.Pomoglo zrestartowanie i konfiguracja wstępna.
Jednak mam pytanko,czy ustawienia przez przeglądarkę w tym emulatorze w rzeczywistości też ulegly zmianie?Chodzi mi po restarcie routera,czy dane (ustawienia) tam ulegly także zmianie?
http://ui.linksys.com/files/E2500/3.0.00/


RE: Brak dostępu do sieci przez router Cisco E2500. - thermalfake - 04.01.2015 16:59

Cytat:...a i przypomnialo mi się,że jak mialem podlaczony router to dane (net) byl wysylany,lecz nic go nie odbieralo.

Bzdura, miałeś tylko pokazaną statystykę pakietów wysłanych do bramki (router), natomiast odebranych z bramki wcale ponieważ router nie odpowiadał. Pakiety nigdzie nie wychodzą w świat. Więc nie mogłeś mieć żadnego dostępu do internetu. Internet masz wtedy kiedy jest połączenie portu WAN w świat czyli dostawca ISP udostępnia konfigurację protokołu tcp/ip -> przyłącze internetowe jest widoczne w globalnej sieci za pomocą adresu zewnętrznego.

Cytat:Zapomnialem dodać zdjęcie ze statusem.Prosze bardzo.

Status na porcie WAN router wskazuje iż modem nie przydziela adresu IP z jego usługi DHCP dla portu WAN routera, nie ustawia konfiguracji DNS, maski podsieci więc nie ma wyjścia na świat.

Cytat:Może powinienem calkowicie zrestartować router?

Nie daję takich rad osobom do którym nie mam żadnej pewności iż sobie poradzą z rekonfiguracją, poskładaniem tego do kupy. Ponadto jeszcze w zeszłym wątku mowa o modemie - dopiero ostatni Twój post. Nie mogę odpowiadać za to iż jeżeli ktoś zrobi twardy reset to rozwali konfigurację którą mógł ktoś wcześniej przygotować - nie miałem informacji czy router to jedyne urządzenie dostępowe. Do kogo były by potem pretensje. Także zaleceniem było odcięcie od prądu niech urządzenie ponownie wstanie i będzie można za pomocą przesłanej autokonfiguracji do peceta dostać się do niego.

Cytat:Jednak mam pytanko,czy ustawienia przez przeglądarkę w tym emulatorze w rzeczywistości też ulegly zmianie?Chodzi mi po restarcie routera,czy dane (ustawienia) tam ulegly także zmianie?

Już napisałem w poprzednim wątku. To jest TYLKO emulator udostępniający interfejs do podglądu. Jest on hostowany jako zwyczajna strona web na serwerze. Najzwyklejszy interfejs który niczego nie zapisuje.