Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Blue Screen zmieniający się problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Blue Screen zmieniający się problem (/blue-screen-zmieniajacy-sie-problem-43296-t)



Blue Screen zmieniający się problem - Roboreptile - 29.12.2014 18:44

Witam,

Sprawa przedstawia się tak: podczas grania na komputerze od czasu do czasu zawiesza się PC, wyskakuje niebieski ekran, "dumpuje" (nie wiem czy to poprawne stwierdzenie) pamięć i restartuje kompa, i znowu działa jakby się nic nie stało. Po kilkunastu razach postanowiłem wykryć o co z tym chodzi, więc przeskanowałem kompa 2 razy programem antywirusowym - nic. Test pamięci ram - nic. W necie znalazłem program "BlueScreenView", i na przemian występują w nim takie błędy:

1.
122914-15912-01.dmp IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Caused by driver: hal.dll
Caused by adress: hal.dll+30460
Crash adress: ntoskrnl.exe+75bc0

Na liście plików zaznaczone na czerwono są 2 pliki: hal.dll oraz ntoskrnl.exe

2.
122514-25646-01.dmp DRIVER_CORRUPTED_EXPOO
Caused by driver: ntoskrnl.exe
Caused by adress: ntoskrnl.exe+75bc0
Crash adressntoskrnl.exe+75bc0

I na czerwono jest tylko ten ntoskrnl.exe.

Specyfikacje PC:

Płyta główna: Gigabyte F2A75M-HD2
System: Windows 7 x64
Procesor: AMD A10-5800K APU with Radeon™ HD Graphics
Karta graficzna GeForce GTX 750

99 na 100 crashy występuje w czasie ładowania bitwy w grze "Hearthstone", jak dotąd taki crash nie w tej grze miałem ok. 10 miesięcy temu, a odkąd gram w tę grę występuje on 2 razy dziennie. Próba naprawy gry nic nie dała.

Dzękuję za poświęcony czas i proszę o rady.


RE: Blue Screen zmieniający się problem - thermalfake - 29.12.2014 19:59

To jest dział o instalacjach, aktualizacjach i problemach wokół nich a nie o problemach z ekranami śmierci.
Ponadto jeżeli już piszesz wątek spójrz proszę na inne tego typu i zobacz co jest potrzebne do zdiagnozowania problemów. BSV'a biorą w łapy ludzie którzy nie mają o debugowaniu żadnego pojęcia jak działają mechanizmy systemu.
Tym to sobie można zdiagnozować bardzo proste przypadki a występują one niezmiernie rzadko.