Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 (rozwiązany) (/problem-z-kodekami-na-windows-7-home-premium-x64-rozwiazany-4329-t)

Strony: 1 2


Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 (rozwiązany) - Nasedo - 07.02.2010 15:17

Mam problem z kodekami do filmów. Od jakiegoś czasu coś zaczęło się psuć, przy odtwarzaniu filmu słychać ścieżkę dźwiękowa tła, nie słychać jest jednak głosów ludzi. Ma zainstalowane kodeki reala i ace mega codecs pack. Po zainstalowaniu wszystko przez jakiś czas działa, później znowu nawala. Dziś znowu coś takiego wskoczyło, tylko, że w trakcie filmu. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Przeinstalowywanie kodeków jest dosyć uciążliwe bo wszystko działa dopiero gdy kodeki ace przeskanują mi cały dysk a to trwa i po 2h.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - War_3_ - 07.02.2010 15:23

Ja bym po pierwsze sprawdził sterowniki, zwłaszcza grafiki (porada jak to zrobić szybko jest Tu).
Po drugie odinstalowałbym te kodeki i zainstalował k-lite (porada Tutaj).
Jakiego odtwarzacza używasz?


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - ihatebuffering - 07.02.2010 15:25

Polecam zmianę kodeków na K lite Codec pack a wcześniej wyczyszczenie komputera z poprzednich kodeków.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 07.02.2010 16:08

Sterowniki wszystkie aktualne, zmiana kodeków na k lite nic nie dała. Używałem best playera, ten odtwarzacz z k lite też odtwarza bez głównej ścieżki dźwiękowej, tylko tło.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - ihatebuffering - 07.02.2010 16:16

A jakie masz głośniki i kartę dźwiękową ?


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 07.02.2010 16:27

Karta zintegrowana, głośniki jakieś zwykłe creativa. mp3 działają jak należy więc raczej nie padły głośniki, tym bardziej, że jak już pisałem po przeinstalowaniu ace codec pack wszystko będzie mi działać. Problem polega na tym, że działa tylko gdy przejdzie skanowanie po instalacji kodeków a to trwa ok 2h (mam spory dysk)


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - ihatebuffering - 07.02.2010 16:31

A nie da się wyłączyć tego skanowania ? Po co one w ogóle jest ?


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 07.02.2010 16:35

Jak wyłączę skanowanie to mimo reinstalacji kodeków nadal nie mam dźwięku.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Irek. - 07.02.2010 18:18

Od mnie jak zwykle ,wywalić kodeki,zainstalować VLC.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - slump - 07.02.2010 21:23

Właśnie robisz reinstalacje. A może odinstaluj i po resecie dopiero zainstaluj.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 07.02.2010 21:42

Co zainstalować po resecie? Kodeki ace? A co mi to daje? Próbowałem sposobu i z wywaleniem najpierw kodeków, nic. Już jestem po kolejnej instalce i działa jak należy.
Szukam przyczyny tego, że rozwarstwia mi się ścieżka dźwiękowa. Najpierw myślałem, że to spowodowane nieprawidłowym zamknięciem systemu (2 poprzednie razy były mniej więcej po tym jak elektrownia szwankowała), ale dzisiaj obejrzałem film do połowy z głosem a w połowie głos zaniknął i zostało tło. Nadmienię, że to nie jest film z wieloma ścieżkami a zwykły plik avi z jedną ścieżką dźwiękową.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - War_3_ - 07.02.2010 21:45

Człowieku. Toż Ci trujemy, żebyś zainstalował inne kodeki, a Ty swoje...
Wywal ace i zainstaluj k-lite.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 07.02.2010 22:20

Przecież napisałem wyżej, że instalacja k lite nie dała NIC. Dopiero gdy wywaliłem k lite i zainstalowałem po raz kolejny ACE, przeszło skanowanie i znowu wszystko działa.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - ihatebuffering - 08.02.2010 16:25

A moim zdaniem to te kodeki ACE to jakiś bubel i to on ci ten bałagan zrobił, po co instalujesz je już kolejny raz jak widzisz że nie działają dobrze ? Spróbuj usunąć je następnie ręcznie wyczyścić rejestr wszystko co ma w nazwie ten ACE, potem jeszcze jakimiś programami typu Ccleaner , EasyCleaner itp . A dopiero wtedy spróbować odpalić film windows media playerem i zobaczyć czy będzie dobrze. Jak problem zniknie to wtedy instalacja K Lite Codec Pack.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - War_3_ - 08.02.2010 16:31

Ewentualnie CCCP Codec Pack. Też są dobre.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 11.02.2010 21:43

Problem nie zniknął. Po deinstalacji wszystkiego i wyczyszczeniu nadal brak dźwięku w wmp. (Tj. jest tło a brak głosów).


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Irek. - 11.02.2010 22:35

A próbowałeś VLC jak Ci proponowałem [urln=http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-player,Program,Windows,13060.html]Tu jest[/urln].


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - ihatebuffering - 11.02.2010 22:38

Może to nie wina kodeków tylko sterowników to dźwiękówki, spróbuj zmienić stery na starsze albo nowsze.


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - Nasedo - 14.02.2010 14:05

Problem przypadkowo rozwiązany. Wina leżała po stronie karty dźwiękowej - styki nie łączyły, wszystko działa jak należy. Dobrze, że wpadłem na to przed formatem bo i taką możliwość brałem już pod uwagę Cwaniak


RE: Problem z kodekami na Windows 7 Home Premium x64 - ihatebuffering - 14.02.2010 14:32

Cytat:Problem przypadkowo rozwiązany. Wina leżała po stronie karty dźwiękowej - styki nie łączyły
Rozumiem przez to, że masz kartę dźwiękową na pci lub pci-e ?