Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czarny ekran po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej Nivida - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Czarny ekran po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej Nivida (/czarny-ekran-po-zainstalowaniu-sterownikow-do-karty-graficznej-nivida-43099-t)



Czarny ekran po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej Nivida - nimi1233 - 16.12.2014 20:23

Witam !

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż wczoraj przeprowadziłem format mojego komputera. No i oczywiście zacząłem instalować potrzebne sterowniki i programy. Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej pojawił się problem. Po uruchomieniu komputer, po wczytaniu systemu pojawia się mi czarny ekran. Komputer dalej pracuję oraz w głośnika słychać dźwięk systemowy. Przeszedłem więc do systemu awaryjnego i otóż to działa mi normalnie więc odinstalowałem sterowniki i mogę uruchomić system normalnie. Instalowałem sterowniki najnowsze, starsze oraz z płyty którą dostałem z kartą.

Proszę was o pomoc !

Mój system to Windows 7 Home Premium 64 bitowy
Moja karta graficzna to Nvidia GeForce GT 630


RE: Czarny ekran po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej Nivida - thermalfake - 20.12.2014 22:59

Proszę o pełną i dokładną specyfikację sprzętu.
Jeżeli masz dodatkową grafikę intelowską zintegrowaną z CPU to proszę ją wyłączyć.
Postaw ten system raz jeszcze, najpierw zainstaluj wszystkie dostępne poprawki, o Service Pack 1 nie wspominam nawet. Zrób punkt przywracania a dopiero potem zabierz się za instalację sterowników. Najpierw sterowniki dla płyty głównej, restart a dopiero potem grafika. Nie zapomnij także przed instalacją wyłączyć automatycznych aktualizacji lub ustawić na instalację ręczną gdyż wcześniej mogło dojść do pobrania i zainstalowania sterownika z Windows Update.
Najnowszą wersją Display Driver Uninstaller możesz sobie czyścić sterowniki do zera tak że po nich ślad żaden nie pozostaje
https://forums.geforce.com/default/topic/550192/geforce-drivers/display-driver-uninstaller-ddu-v12-6-2-released-03-25-14-/post/3846165/#3846165