Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Duże wykorzystywanie pamięci RAM (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Duże wykorzystywanie pamięci RAM (rozwiązany) (/duze-wykorzystywanie-pamieci-ram-rozwiazany-4280-t)



Duże wykorzystywanie pamięci RAM (rozwiązany) - darkness2407 - 06.02.2010 01:10

Witam

Przeczytałem jeden wątek na ten temat i tak jak pisali inni, usunąłem Avast'a. Po usunięciu z 83%-86% wykorzystywania pamięci RAM spadło do ok. 65% wykorzystywania. Mam 1GB ramu i nasuwa mi się pytanie czy tyle procent to już dobrze, czy nadal za dużo i jakiego antywirusa używać aby nie zaśmiecał mi siódemki.

Pozdrawiam


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - izaw - 06.02.2010 01:16

Lekki jest nod32 lub w wersji Eset Smart Security.

Ale przy tej pamięci nie poszalejesz.


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - darkness2407 - 06.02.2010 01:20

Teraz zauważyłem że z czasem, tzn. im dłużej uruchomiony laptop tym coraz bardziej spada te wykorzystanie pamięci RAM. Zastanawiam się nad instalacją Nortona, a i czy może ktoś odpowiedzieć czy te 60% to nadal za dużo czy nie ? I jakie mogą być tego konsekwencje ?


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - slump - 06.02.2010 01:20

Pokaż procesy działające ale w ten sposób, że przed zrobieniem screena kliknij w pokaż procesy wszystkich użytkowników i tak rozszerz listę aby wszystko było widać. Procesy podejrzysz naciskając lewe ctrl+shift+esc i przechodząc na zakładkę procesy. Zrób screena i podaj nam na forum.


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - darkness2407 - 06.02.2010 01:33

[Obrazek: beztytuu1gq.jpg]
[Obrazek: beztytuujs.jpg]


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - slump - 06.02.2010 01:34

Dobrze by było gdybyś ja pokazał posortowaną od najwyższej do najniższej wartości, osiągniesz to klikając w pole z opisem Pamięć, będzie się zmieniało więc zobaczysz kiedy będzie ok.


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - darkness2407 - 06.02.2010 01:36

[Obrazek: chron.jpg]


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - slump - 06.02.2010 01:40

Wszystko jest ok. Fx wiadomo pożera zasoby, masz tez coś w danej chwili instalowane. Około 200 MB możesz odzyskać jeśli wyłączysz Fx i zakończysz instalację. System działa sprawnie i nie ma podejrzanych pozycji. Mam podobna konfiguracje i podobną ilość zajętego ramu. Rezygnacja z Avast'a rozwiązała problem i była dobrym posunięciem nie tylko z tego względu.


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - darkness2407 - 06.02.2010 01:41

A czy instalacja Nortona to będzie dobry pomysł ?


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - slump - 06.02.2010 01:43

Mogę Ci odpowiedzieć w ten sposób, to dobry pakiet, nie będę zachwalać go ale jest w czołówce i na pewno zamiennikiem będzie wielokrotnie lepszym, ale ile Ci zasobów pociągnie nie wiem. Nie mniej dobrze by było jakbyś jeszczeż 1 GB ramu dołożył.


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - darkness2407 - 06.02.2010 01:47

Niestety ale do laptopa chyba nie można dokładać ramu ?


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - slump - 06.02.2010 01:51

A to zależny od tego czy są wolne sloty w płycie oraz od tego ile dana płyta może ramu obsłużyć bo jeśli max 1 Gb to nic nie zrobisz. Jeśli obsługuje np kości do 4 GB a ma 2 sloty to możesz mieć max 8 BG. Tego dowiesz się najprędzej tam gdzie kopiłeś laptopa, lub w instrukcji od płyty głównej jeśli taka masz tam powinno być napisane. Schodzimy z tematu. Temat możemy uznać za rozwiązany?


RE: Duże wykorzystywanie pamięci RAM - darkness2407 - 06.02.2010 01:53

Tak, dziękuje za pomoc .