Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błąd aktualizacji Windows Update - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Błąd aktualizacji Windows Update (/blad-aktualizacji-windows-update-42635-t)



Błąd aktualizacji Windows Update - Caranag21 - 12.11.2014 17:35

Witam. W dniu dzisiejszym pojawiła się ważna aktualizacja systemu Windows 7, więc postanowiłem niezwłocznie dokonać update'u. Jednak próba zainstalowania poprawek ( dokładnie 12) kończy się niepowodzeniem. Oto screen pokazujący dokładnie jakie poprawki nie chcą się zainstalować:
[Obrazek: 2d9qvxd.jpg]
Próbowałem instalacji ręcznej owych poprawek, ale nie przyniosło to efektu. Kod błędu to 80070308. Jeżeli gdzieś na forum pojawiło się rozwiązanie tego problemu to przepraszam za śmiecenie. Dziękuję za pomoc.


RE: Błąd aktualizacji Windows Update - HanKrum - 12.11.2014 19:31

Usuń wszytko z katalogu ► C:\Windows\SoftwareDistribution, wcześniej wyłącz usługę "aktualizacje automatyczne".
Możesz CCleanerem przeczyścić śmieci i błędne rejestry lub z pod Windowsa "oczyszczanie dysku".
Włącz usługę "aktualizacje automatyczne" i wyszukaj aktualizacje Windows Update.


RE: Błąd aktualizacji Windows Update - shaggrath - 12.11.2014 22:36

Jeśli nie pomoże sposób, który opisał HanKrum, to spróbuj tego:
z wiersza poleceń wpisz:

REG LOAD HKLM\COMPONENTS C:\Windows\System32\config\COMPONENTS
REG DELETE HKLM\COMPONENTS /V PendingRequired

po tym zabiegu restart i wtedy możesz spróbować ponownie zaktualizować


RE: Błąd aktualizacji Windows Update - Caranag21 - 12.11.2014 23:42

Żadna z podanych metod nie działa. Aktualizacje są tymi krytycznymi i dlatego tak bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu. Jakieś inne pomysły?


RE: Błąd aktualizacji Windows Update - HanKrum - 13.11.2014 00:11

Jeżeli skasowania SoftwareDistribution nie rozwiąże problemu, spróbuj tego:

1. Otwórz Regedit
2. Przejdź do HKLM \ Components
3. Usuń lub zmień nazwę REG_DWORD "pendingrequired = 1"


RE: Błąd aktualizacji Windows Update - Caranag21 - 13.11.2014 01:03

Usunąłem podany klucz. Aktualizacje się zainstalowały i system wymusił restart. Jednak w chwili konfigurowania aktualizacji zostały one wycofane i przywitał mnie komunikat o niepowodzeniu aktualizacji. Coś jeszcze można zrobić? Jakaś bardziej zaawansowana diagnostyka? Dziękuję bardzo za chęć dalszej pomocy!


RE: Błąd aktualizacji Windows Update - Caranag21 - 13.11.2014 15:00

[Update]
Aktualizacje zainstalowały się w dniu dzisiejszym samoczynnie. Problem rozwiązał się sam, ale nie mam pojęcia dlaczego. Podejrzewam, że usunięcie "REG_DWORD "pendingrequired = 1" mogło doprowadzić do poprawnego zainstalowania aktualizacji. Na zagranicznych forach internetowych owe rozwiązanie zazwyczaj pomagało na kod błędu 80070308. Dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.