Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S (/problem-z-hibernacja-uspieniem-asus-x53s-42604-t)



Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - mseifer - 10.11.2014 19:00

Witam, posiadam Asus X53S. Od pewnego czasu mam problem. Posiadam Power4Gear Hybrid. Zawsze jak przełączałem na Battery saving czy na inną opcję wyłączało ekran i usypiało kompa. Teraz poza wyłączeniem lapka nie usypia go ani nic. Ręczne uśpienie i hibernacja działają. Co się mogło stać? Zależy mi na tej funkcji bo często wychodzę a potem komputer chodzi cały czas. Pomocy


RE: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - thermalfake - 10.11.2014 21:31

Pokaż na zrzutach ekranowych ustawienia profilu Battery Saving w P4G.
Ponadto w wierszu poleceń wklep
powercfg -requests


RE: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - mseifer - 11.11.2014 00:31

(10.11.2014 21:31)thermalfake napisał(a):  Pokaż na zrzutach ekranowych ustawienia profilu Battery Saving w P4G.
Ponadto w wierszu poleceń wklep
powercfg -requests

Proszę bardzo:
[Obrazek: hsfkyk0vo4mz_t.jpg]


RE: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - thermalfake - 11.11.2014 20:16

Nie cytuj poprzedniego posta.
Nie pokazałeś ustawień kiedy podpięta jest tylko bateria a ja widzę zaznaczone "plugged in" czyli na zasilaczu a nie "on battery".
Widać także, że sterownik audio Realtek wstrzymuje przejście w stan uśpienia ekranu jak i reszty.
Poleceniem spróbuj zdjąć tę cechę
powercfg -REQUESTSOVERRIDE DRIVER "Nazwa sterownika ze zrzutu" SYSTEM (lub bez SYSTEM)


RE: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - mseifer - 11.11.2014 21:38

Tak :
powercfg -REQUESTSOVERRIDE DRIVER Realtek High Definition Audio SYSTEM

lub tak:
powercfg -REQUESTSOVERRIDE DRIVER Realtek High Definition Audio

?

[Obrazek: 9oqlxazdznx8_t.jpg]


RE: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - thermalfake - 16.11.2014 15:25

Cytat:powercfg -REQUESTSOVERRIDE DRIVER Realtek High Definition Audio

Samemu można było sprawdzić a nie czekać.
Ponadto dla innych - proszę tak wpisywać a szczególnie "-REQUESTSOVERRIDE"

Składnia polecenie gdyż trudno jest o opis w sieci

Kod:
- requests and requestsoverride option in Windows 7
-REQUESTS Enumerate application and driver Power Requests. Power Requests prevent the computer from automatically powering off the display or entering a low-power sleep mode.

-REQUESTSOVERRIDE Sets a Power Request override for a particular Process, Service, or Driver. If no parameters are specified, this command displays the current list of Power Request Overrides.

Usage:  POWERCFG -REQUESTSOVERRIDE <CALLER_TYPE> <NAME> <REQUEST>
<CALLER_TYPE> Specifies one of the following caller type:  PROCESS, SERVICE, DRIVER. This is obtained by calling the POWERCFG -REQUESTS command.
<NAME> Specifies the caller name. This is the name returned from calling POWERCFG -REQUESTS command.
<REQUEST> Specifies one or more of the following Power. Request Types:  Display, System, Awaymode.
Example:  POWERCFG -REQUESTSOVERRIDE PROCESS wmplayer.exe Display System

To remove the power request override, use the -REQUESTSOVERRIDE option, but do not specify any type of override (System, Display, AwayMode) as in the following example:
Example:

POWERCFG -REQUESTSOVERRIDE PROCESS wmplayer.exe

Na ustawieniu bateryjnym masz ustawienie aby nigdy nie przechodził w stan uśpienia tylko ewentualnie hibernację a to nie jest to samo.
Poczytaj sobie te artykuły
http://www.thatsgeeky.com/2010/12/basic-diagnostics-for-hibernate-and-sleep/
http://iboyd.net/index.php/2010/05/16/windows-7-power-management-fixing-pc-insomnia/

W tym pierwszym jest nawet przypadek który jest identyczny. Pytanie jest takie czy używasz jakichś playerów typu VLC które uniemożliwiają urządzeniu audio przejście w stan uśpienia ?


RE: Problem z hibernacją/uśpieniem Asus X53S - mseifer - 20.11.2014 22:28

Próbowałem jeszcze raz sprawidzić:
Cytat:C:\Windows\system32>powercfg -requests
DISPLAY:
Brak.

SYSTEM:
Brak.

AWAYMODE:
Brak.


C:\Windows\system32>

Potem zrobiłem polecenie powercfg -energy i wyszło coś takiego:

http://www52.zippyshare.com/v/98255265/file.html

Niestety dalej się sam nie hibernuje:/. Pomocy