Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany System Windows wykrył problem z dyskiem twardym. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany System Windows wykrył problem z dyskiem twardym. (/system-windows-wykryl-problem-z-dyskiem-twardym-42523-t)



System Windows wykrył problem z dyskiem twardym. - Fafaszka - 03.11.2014 16:19

Witam.

Od trzech dni przy starcie nęka mnie takie okienko.
Przeskanowałem dysk programem HD tune i niepokojąca mnie żecz to takie coś:

[05] Reallocated Sector Count (...) Failed

Czytałem o tym na kilku forach i wnioskuję że dysk mi za chwilę padnie.


W tym oknie co wyskakuje na początku jest opcja Rozpocznij proces wykonywania kopii zapasowej"
Klikam, pokazuje się drugie okno z poproszeniem o wydrukowanie instrukcji ...
Następnie "otwórz program do wykonywania i odzyskiwania kopii zapasowej systemu windows".
Klikam na "Utwórz obraz systemu" i tutaj jest problem.
Wyskakuje taki oto komunikat:

"Nie można uruchomić aplikacji kopii zapasowej z powodu błędu wewnętrznego:
Wersja % nie jest zgodna z wersją uruchomionego systemu Windows. Sprawdź w informacjach dotyczących systemu operacyjnego na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna (x86 -- 32-bitowa czy x64 -- 64-bitowa), a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania. (0x800700D8"

i tutaj nie wiem co zrobić. Dane, które są na dysku są mi potrzebne.


RE: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym. - thermalfake - 03.11.2014 19:00

Nęka Cię powiadomienie ponieważ system monitorujący smart dysku wykrył odchyłki.
Najlepiej gdybyś zrobił porządny test z pakiet hirens'a - program się nazywa victoria. Poznasz dokładniej powierzchni (czasy dostępów) jak i również smart.
Ogólnie na systemową kopię zapasową w momencie kiedy ten dysk już zdycha bym nie liczył. Szkoda się męczyć ponieważ przy przywracaniu możesz być rozczarowany. Przerzuć dane na inny dysk, postaw system i tyle.

Odnośnie samego błędu znalazłem niewiele
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/windows-backup-fails-error-code-0x800700d8/878955c5-7575-4cf4-b726-6affadbd0fad