Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
toshiba l450 problem z recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: toshiba l450 problem z recovery (/toshiba-l450-problem-z-recovery-42513-t)



toshiba l450 problem z recovery - irek23 - 03.11.2014 00:14

Witam,
Próbowałem zrobić recovery z partycji d. Uruchomiłem laptopa wcisnąłem klawisz f8, wybrałem recovery. Pojawił się komunikat o usunięciu danych z partycji c. Nacisnąłem dalej i tu pojawił się problem. Wybrałem opcję języka i reinstalacja nagle się przerwała. Tak, że teraz nie mogę uruchomić laptopa. Klawisz f8 nie reaguje, system też już się nie uruchamia. Dodam, że na partycji d mam trochę ważnych danych, których nie chciałbym utracić. Posiadam oryginalną płytkę recovery z systemem. Jednak uruchamiając system z tej płytki utracę moje dane z partycji d - pojawia się komunikat, że nastąpi trwałe usunięcie danych z dysku twardego. Wcześniej raz do roku takie recovery robiłem i nie było problemu, dane na dysku d zawsze zostawały. Jak zainstalować ponownie system by partycja d pozostała nienaruszona?
Na razie w biosie - boot, przestawiłem na górę listy start z cd/dvd. W trakcie startu systemu z płyty kiedy załadują się pliki naciskam f8. Mam na powrót dostęp do opcji wyboru - Advanced Boot Options. Teraz nie wiem którą z nich wybrać. Próbowałem kilku, mi.in. -Safe Mode -Start Windows Normally, - Last Known Good Configuration. Jednak za każdym razem system dalej kontynuuje uruchamianie z pytaniem o trwałe usunięcie plików z dysku twardego, a więc i format partycji d; a tego chcę uniknąć.


RE: toshiba l450 problem z recovery - thermalfake - 08.11.2014 14:17

Cytat:Dodam, że na partycji d mam trochę ważnych danych, których nie chciałbym utracić.

Bardzo nierozsądne postępowanie. Panie dysk na amen i nie będziesz już miał co odzyskiwać.

Na chwilę obecną zaopatrzyć się w/pożyczyć dysk zewnętrzny (np 500GB) i pozrzucać dane przy pomocy dowolnej dystrybucji livecd. Następnie puszczasz przywracanie z nośnika i przywracasz z powrotem dane. To najprostsza opcja.
Trudniejszą opcję zawarłem w tym linku - system przywraca tylko do partycji systemowej, nie zmienia układu partycji i nie usuwa niczego innego
http://windows7forum.pl/problem-z-wlaczeniem-komputera-nie-chce-zaladowac-systemu-6117-t?pid=115813#pid115813