Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
błąd naprawy systemu podczas uruchamiania ! - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: błąd naprawy systemu podczas uruchamiania ! (/blad-naprawy-systemu-podczas-uruchamiania-42416-t)



błąd naprawy systemu podczas uruchamiania ! - mikinw - 25.10.2014 13:18

Witam !
Kolega posiada laptopa vaio a w nim problem co miesięcznej naprawy systemu...

juz kilka krotnie formatowałem system stawiałem go na nowo i ciągle to samo, po miesiącu wyskakuje podczas uruchamiania naprawa systemu z następującymi błędami :

Nazwa problemu : StartupRepairOffline
Opis Problemu 01 : 6.1.7600.16385
Opis Problemu 02 : 6.1.7600.16385
Opis Problemu 03 : unknown
Opis Problemu 04 : 21199286
Opis Problemu 05 : AutoFailover
Opis Problemu 06 : 12
Opis Problemu 07 : CorruptRegistry
Wersja systemu operacyjnego : 1045


co ktoś byłby w stanie mi pomóc ? bo nie mam juz siły do ciągłego formatowania :/


RE: Naprawa systemu Vaio - irocket - 25.10.2014 13:42

Masz ty tam Service Packa?


RE: Naprawa systemu Vaio - mikinw - 25.10.2014 13:58

aktualizacje pobierane na bieżąco ....


RE: błąd naprawy systemu podczas uruchamiania ! - thermalfake - 26.10.2014 13:45

Jesteś głuchy co się do Ciebie pisze ? Dostałeś dwie notki od moderatorów. Siedzisz tu ciągle i nie masz czasu zrobić tak jak cię proszą po dobroci ? Ponadto usuń ten wykrzyknik z nazwy tematu.

Cytat:aktualizacje pobierane na bieżąco ....

Bzdura. Ewidentnie w pierwszym poście w informacjach jest
6.1.7600.16385
To jest numer build'a systemu czyli bez SP1 (vs 7601). Więc nie może być mowy o wszystkich aktualizacjach na bieżąco.

Autoreparacja rozruchu może mieć wiele różnych przyczyn.
Tutaj podane jest
Opis Problemu 07 : CorruptRegistry
Czyli uszkodzony rejestr systemowy z którego przy ładowaniu próbuje się ładować wszelkie ustawienia.
Najczęstsze z nich to uszkodzenie dysku, uszkodzenie pamięci RAM, uszkodzenie kontrolera dysków na płycie.
Dopóki nie zrobi się rzetelnej diagnostyki memtest'em oraz np mhdd z pakietów bootowalnych livecd np hirens'a nie będę się wypowiadać.

Zamiast ciągle męczyć się z reinstalowaniem warto zrobić kopię zapasową systemowym narzędziem po instalacji systemu i jego wstępnej konfiguracji.