Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Obraz nie dochodzi do rozmiarów ekranu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Obraz nie dochodzi do rozmiarów ekranu. (/obraz-nie-dochodzi-do-rozmiarow-ekranu-42078-t)



Obraz nie dochodzi do rozmiarów ekranu. - lejwoda - 24.09.2014 07:10

Stary Vaio pcg991m(fx503)
Stary lap ale prima stan więc może iść do potrzebujących.
Wcisnąłem w niego Win 7 prof.sp1 bo taki mam key ze złomu.(30 dni na próby)
Wszystko jest ok oprócz małego ekranu i nie mogę dalej działać bo realny obraz jest większy od okienka.
Więc chyba muszę zacząć od sterów grafiki.Na stronie sony są sterowniki do Visty ale ich nie rozumiem,może ktoś
kuma to lepiej.
[Obrazek: 2608b032a1242576m.jpg]
Dzięki.


RE: Obraz nie dochodzi do rozmiarów ekranu. - thermalfake - 26.09.2014 22:58

Wyjaśnijmy sobie od razu. To co zrobiłeś ma się ni jak do tego co licencja tego systemu obejmuje. Primo jeśli to była naklejka z preinstalowanej wersji na innym sprzęcie - nie wolno Ci tego przenosić. Nie wolno Ci także używać tej wersji systemu do jakichkolwiek testów. Do testów był wyłącznie Win7 Enterprise ENG trial ale jego legalne rozpowszechnianie jak i sam czas kiedy można było ten system testować już minął. Obecnie jest to Windows 8.1 w tej samej wersji.

Także daj sobie luzu bo to jest zupełny archaik a nie nawet zabytek. Rok modelowy 2001 a Ty chcesz do niego sterownik do grafiki kompatybilny z Vistą/7 gdzie te systemy takiego trupa nie obsłużą. Przypominam iż w wymaganiach jest....
DirectX 9 compatible graphics processor with a Windows Display Driver Model (WDDM) driver, Pixel shader 2.0 in hardware, and a minimum of 128 MB of Video RAM
..czego "to coś" nigdy już nie zobaczy.

Po podejrzeniu paczki sterowników z XP sprawa jest jasna ponieważ to co widać w pliku inf wcale nie napawa optymizmem - widać układ zintegrowany z mostkiem na intelu 810/815 a więc prehistoryk. Na stronie supportu nie ma sterownika dla kolejnych systemów ponieważ ten układ jest zbyt przestarzały aby go sprzętowo zaimplementować w kolejnych driverach. Ponadto teraz co jest czyli standardowy sterownik VGA nie obsłuży natywnej rozdzielczości, chyba, że znajdziesz na to cudowny sposób.

Kod:
Intel(R) 82810 Graphics Controller = i81x, PCI\VEN_8086&DEV_7121
Intel(R) 82810-DC100 Graphics Controller = i81x, PCI\VEN_8086&DEV_7123
Intel(R) 82810E Graphics Controller = i81x, PCI\VEN_8086&DEV_7125
Intel(R) 82815 Graphics Controller = i81x, PCI\VEN_8086&DEV_1132

Także wrócić do XP a jak nie to na śmietnik do utylizacji bo już tylko tam jego miejsce.


RE: Obraz nie dochodzi do rozmiarów ekranu. - lejwoda - 03.10.2014 17:58

Masz rację ten model jest za słaby,ale ponieważ jest w dobrym stanie może jeszcze posłużyć nowicjuszowi do nauki clikania.
Z problemami zainstalowałem XP ho.ed.sp3 i teraz spróbuje go trochę zaktualizować ale to już inna bajka.
Dzięki.