Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. (/problem-z-uruchomieniem-komputera-po-instalacji-windows-7-41970-t)



Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - TheGracu - 13.09.2014 15:09

Witam, tak jak w temacie. Wyświetla mi się tylko to co jest na zdjęciu i to wszystko... I nic... Nie można nawet przejść do ustawień BIOSu. Instalowałem Windows 7 po instalacji napisało że musi zrestartować komputer to zrestartował tak że już nie chce się odpalić... Co mam zrobić?
http://zapodaj.net/c2967fe6a170c.jpg.html


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - thermalfake - 13.09.2014 21:13

Wreszcie się zdecyduj jaki OS chcesz mieć na tym sprzęcie.
Raz Windows 7, raz windows XP.
http://windows7forum.pl/problem-z-instalacja-windows-nie-widzi-dysku-41899-t
Temat nie został zakończony ponieważ nie było żadnej informacji potwierdzającej wykonanie instalacji.

Cytat:Nie można nawet przejść do ustawień BIOSu.

Wyjąć zworę CMOS z płyty aby zresetować ustawienia biosu.
Potem wypiąć dysk i włączyć sprzęt aby zobaczyć co się zacznie dziać. Mogło już trafić ten złom a że zbiegło się w czasie to już złośliwość rzeczy martwych. Nawet gdyby system mógł być zainstalowany niepoprawnie to powinien być podczas rozruchu z dysku jakiś komunikat albo cokolwiek oprócz tej planszy lub poszła by jeszcze raz instalka z napędu jako następne wolne urządzenie do rozruchu.
Więcej palcem nie kiwnę ponieważ sadzę mocno iż system ten jest zdobyty drogą nielegalną.


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - TheGracu - 14.09.2014 16:20

Wcześniej instalowałem Win 7 i było wszystko ok...
Zrobiłem to i wyskoczyło CMOS Checksum Bad
CMOS date/time not set
Press F1 to run SETUP
Press F2 to load default values and continue
(mam wyjęty dysk)


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - thermalfake - 14.09.2014 20:23

Albo baterię CR2032 szlag trafiło albo płytę główną. Bateria powinna mieć powyżej 3V. Organoleptycznie można sprawdzić pod język, jeśli nie piecze to najwidoczniej padła ponieważ z komunikatów wynika iż bios prosi o wykonanie ustawień gdyż są gubione. W tak starym sprzęcie to bardzo możliwe. Bateria kosztuje parę zł zależnie gdzie ją kupisz.
Wtedy kiedy wisiał na splash screenie producenta nie mógł ruszyć właśnie z powodu zgubionych ustawień biosu.


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - TheGracu - 15.09.2014 15:31

I to się wszystko stało po zainstalowaniu Win 7?... Przecież wcześniej było wszystko ok i nawet ten system też już instalowałem :/


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - thermalfake - 15.09.2014 16:05

Napisałem co sądzę na temat tego błędu a supportowaniem instalacji nie będę się zajmował ponieważ napisałem dlaczego. Niemal 10 letni hebel nie będzie działał wieki.


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - TheGracu - 15.09.2014 17:13

No to napiszę co i jak gdy kupię tą baterię.


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - TheGracu - 30.09.2014 15:37

Nowa bateria nic nie pomogła.


RE: Problem z uruchomieniem komputera po instalacji Windows 7. - thermalfake - 06.10.2014 22:52

No to masz pecha. Tylko nie pisz znowu bzdur, że to przez system bo to jest ewidentnie jedna z dwóch usterek o których napisałem a jedną już wyeliminowałeś. To się dzieje jeszcze zanim zaczyna się jakikolwiek rozruch więc instalacja systemu nie ma zupełnie żadnego związku.