Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Odzyskanie danych z Notatnika. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Odzyskanie danych z Notatnika. (/odzyskanie-danych-z-notatnika-41923-t)



Odzyskanie danych z Notatnika. - tyraxx - 08.09.2014 09:26

Witam

Zapisałem sobie w notatniku pewne hasło - które odzyskać będzie praktycznie niemożliwe.

Nie zdążyłem skopiować pliku na pendrive i to był mój błąd, otóż problem polega na tym że nie wiem kiedy ale usunąłem to zapisane hasło w notatniku po czym zapisałem zmiany, czy jest możliwość cofnięcia tych zmian tzn: odzyskania danych które były w tym pliku zapisane np: 2 dni temu ? Jest taka możliwość czy mogę się już pożegnać z hasłem ? Windows 7 jeśli to ma jakieś znaczenie.


RE: Odzyskanie danych z Notatnika. - Nostromo - 09.09.2014 12:42

Teoretycznie jest to możliwe.
Możesz spróbować przywracania systemu, o ile masz taki punkt w czasie między zapisem hasła w pliku tekstowym a skasowaniem.

Warto przed tym zrobić kopie( na innej partycji) dokumentów i prac wykonanych po skasowaniu, gdyż po przywracaniu możesz je utracić.


RE: Odzyskanie danych z Notatnika. - irocket - 09.09.2014 17:03

Przywracanie samo z siebie nie modyfikuje plików, można sprawdzić w "Poprzednie wersje" czy występują jakieś.


RE: Odzyskanie danych z Notatnika. - thermalfake - 09.09.2014 17:16

Pod warunkiem, że była włączona usługa kopiowania woluminów w tle - VSS. Domyślnie jest wyłączona więc nie ma pod ręką żadnej migawki woluminu.