Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? (rozwiązany) (/czy-jest-mozliwosc-maksymalizacji-okna-z-przeswitem-na-pulpit-rozwiazany-4165-t)



Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? (rozwiązany) - Maciek14 - 01.02.2010 20:58

Witam
chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość maksymalizacji okna, ale tak nie do końca. Chodzi mi o to, że gdy włączę np. Firefoxa i dam maksymalizacje to żeby na dole ekranu była luka pomiędzy paskiem, a przeglądarka, a w tej luce był widoczny pulpit.
Z góry dziękuję za pomoc.


RE: "Niecałkowita" maksymalizacja. - Lalik - 01.02.2010 21:01

Na niezmaksymalizowanym oknie ustawiasz sobie wielkość jaką chcesz, zamykasz i każde następne otwiera ci się tak samo Zadowolony


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na ulpit? - Maciek14 - 03.02.2010 01:09

Dziękuje za odpowiedź, jednak znacznie lepsza była ta możliwość z prześwitem na pulpit.
U góry mam pasek z autoukrywanie, a na dole mam Rocketdocka (który jest zawsze na wierzchu) i chciałbym, żeby on zasłaniał tylko pulpit, a nie resztę okien.

Jeżeli jest taka możliwość, to prosiłbym o podpowiedzenie jak to zrobić - z góry dziękuje za pomoc.


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? - Nostromo - 03.02.2010 02:30

Czy o taką rzecz tobie chodzi
[Obrazek: screenshot008be.th.png]
jeden klik na kwadrat rozciąga okno do krawędzi, drugi klik pozwala je zmniejszać, okno minimalizujesz myszą łapiąc za brzeg okna, dostosowujesz rozmiar do potrzeb np. tak

[Obrazek: ffmini.png]

jeżeli to nie to - pisz jaśniej Zadowolony ,hej.


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? - Maciek14 - 03.02.2010 14:57

Tak, tylko, że teraz napisałeś to samo, co Lalik.
Mnie chodzi o coś takiego (tylko, że to ma być tak zmaksymalizowane, a nie w trybie "Przywróć okno" - czyli jak klikam kwadrat do maksymalizacji, to okno ma się wypełnić zostawiając na dole jakieś 2 cm):
[Obrazek: 20877040.th.png]


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? - Dzejkop - 03.02.2010 15:06

PPM na RocketDocka czy co tam masz, Ustawienia paska -> Położenie -> Warstwa -> Normalnie (jeśli chcesz, żeby wywołać RD po najechaniu myszką na spód ekranu) lub Zawsze na spodzie jeśli nie chcesz robić tego o czym napisałem w nawiasie.

Na inne rozwiązanie nie mam pomysłu, raczej nie ma innego. Ikony będą po najechaniu na docka.


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? - Maciek14 - 03.02.2010 15:12

Hmm, to to już kompletnie nie to o co mi chodzi. ;d
RocketDock ma być na PULPICIE, nie ma nachodzić na okienka. Dlatego chce, żeby okienka z dokumentów, komunikatora, przegladarki etc maksymalizowały się bez tych dwóch cm na dole (tj. nie były pod RD).


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? - Lalik - 03.02.2010 15:41

Nie zrobisz tego inaczej, tylko jak tak jak ci napisałam, kombinowałam rożnymi sposobami i nie da rady, musisz to zrobić tak jak napisałam wyżej, przynajmniej na razie innego wyjścia nie ma Smutny


RE: Czy jest możliwość maksymalizacji okna z prześwitem na Pulpit? - Dzejkop - 03.02.2010 20:47

(03.02.2010 15:12)Maciek14 napisał(a):  Hmm, to to już kompletnie nie to o co mi chodzi. ;d
RocketDock ma być na PULPICIE, nie ma nachodzić na okienka. Dlatego chce, żeby okienka z dokumentów, komunikatora, przegladarki etc maksymalizowały się bez tych dwóch cm na dole (tj. nie były pod RD).

W takim razie nie ma rady.