Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windows 7 home Basic x64 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windows 7 home Basic x64 (/instalacja-windows-7-home-basic-x64-41625-t)



Instalacja Windows 7 home Basic x64 - tyraxx - 12.08.2014 16:31

Witam

notebook: Lenovo B590

Podczas instalacji Win7 nie widzi żadnego dysku: Nie znaleziono dysków.Kliknij przycisk Załaduj sterownik.... nie wiem jaki to ma być sterownik.




dysku nie widzę również w biosie, i to mnie martwi czy możliwe że dysk się poszedł..... ?

Problem występuje od momentu kiedy próbowałem przeinstalować WIN7, w połowie instalacji ok 43% zawiesił się, przy kolejnej próbie nie wykrywał już dysków, próbowałem zainstalować XP ale tu też wystąpił problem po zmianie ATA z AHCI na Compathibilne czy coś takiego instalacja zawiesza się na badanie dysku o indentyfikatorze, magistrali itd i tak stoi w miejscu, jestem trochę zielony i nie wiem czy po prostu wyrzucić dysk czy jest to spowodowane brakiem sterowników.


RE: Instalacja Windows 7 home Basic x64 - thermalfake - 12.08.2014 16:38

Wyjąć baterię, wyjąć dysk i wsadzić do peceta obsługującego interfejs sata. Jak nie wykryje to masz odpowiedź.
Dysk też trzeba przejrzeć wizualnie po jego spodniej stronie tam gdzie ma elektronikę oraz przysłuchać się podczas startu - czy w ogóle zaczyna pracować (wirują talerze), czy tyka itp.