Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problemy z instalacją programów za pomocą napędu DVD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Problemy z instalacją programów za pomocą napędu DVD (/problemy-z-instalacja-programow-za-pomoca-napedu-dvd-41591-t)



Problemy z instalacją programów za pomocą napędu DVD - arkend - 10.08.2014 09:29

Witam,
Parę dni temu zakupiłem laptopa MSi GE70. Ponieważ jest to laptop zaprojektowany przez producenta z myślą o grach postanowiłem przetestować jego możliwości. Pobrane gry (League of Legends) oraz te z platformy steam działały bez zarzutów. Instalacja przebiegła szybko, sprawnie i po chwili program był gotowy do użytku.
Problem pojawił się, kiedy postanowiłem wgrać grę (Wiedźmin 2) z płyty. Pierwszym problemem był fakt, iż komputer nie czytał zawartości płyty, a znajdował jedynie plik desktop.ini. Po przeczytaniu innych wątków udało mi się go usunąć (niestety po ponownym uruchomieniu komputera problem znowu wraca).
Instalacja gry przebiegała dobrze do momentu wgrania sterowników DirectX. W tym momencie instalacja się zawiesza. Ręczne wgranie directx z płyty również jest niemożliwe. Komputer zaczyna ładować plik, lecz nic się nie pojawia. Ten problem testowałem jeszcze na 2 innych niezależnych grach. Wszędzie jest to damo. Instalacja 100% -> Wgrywanie bibliotek (stoję).
Chciałbym się chociaż dowiedzieć czy jest to problem związany z hardware czy software. Mam jeszcze 3 dni, aby zwrócić zakupionego laptopa.


RE: Problemy z instalacją programów za pomocą napędu DVD - pawmad - 11.08.2014 08:12

Co do przetestowania Hardware to najlepiej podpiąć napęd przenośny pod usb lub standardowy z przejściówki SATA - USB . Jeżeli na nowym jest ok to z tym jest coś nie tak jeżeli na obu jest źle to trzeba szukać dalej. Może masz jakiś plik ISO i możesz spróbować zainstalować coś z emulatora napędów ? Taki napęd jest wykrywany tak samo jak zwykły.


RE: Problemy z instalacją programów za pomocą napędu DVD - arkend - 11.08.2014 14:39

Ten problem już wykluczyłem. Wydaje mi się, że problem tkwi dużo dużo głębiej. W biosie. Dalszą dyskusję będę kontynuował na forum msi.

Do zamknięcia.