Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Test dysku twardego (zewnętrznego) przez HDTune Pro - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Test dysku twardego (zewnętrznego) przez HDTune Pro (/test-dysku-twardego-zewnetrznego-przez-hdtune-pro-41500-t)



Test dysku twardego (zewnętrznego) przez HDTune Pro - lejwoda - 02.08.2014 17:39

Po zainstalowaniu systemu,lap zachowuje się dziwnie,częste zawieszanie,mruganie ekranu czy meldunek(program nie odpowiada)Znalazłem test do zewnętrznych dysków,jednak zbyt dużo opcji i po angielsku,nie wiem jak mam czytać.? i jak stwierdzić czy dysk nadaje się pod system, magazyn czy do śmieci.
Oto zrzut Heath bo tu coś nie gra
[Obrazek: d806c0d47d142531m.png]
Może ktoś wrzuci trochę światła do tunelu? Dzięki.


RE: Test dysku twardego (zewnętrznego) przez HDTune Pro - thermalfake - 03.08.2014 19:29

Organoleptycznie czy dysk parzy ?
Parametry SMART ma OK oprócz śmieci w temperaturze.
Hirens'a do łap i tam sobie testuj czy się wiesza, czy mruga. Zrób tam test powierzchni dysku programem Victoria i benchmark odczytu w HD Tune. Jeśli będzie coś nie tak to wyjdzie np nagłymi spadkami transferu.
Ciężko cokolwiek z tym dyskiem innego zrobić ponieważ to stary interfejs ATA którego nie podłączysz bez przejściówek do peceta który ma jeszcze kontroler IDE.


RE: Test dysku twardego (zewnętrznego) przez HDTune Pro - lejwoda - 07.08.2014 10:56

Ta temp.przepływu powietrza musiała się zawiesić po jakimś innym dysku (badałem pare) Dysk leży na stole i przez ok 10 min. testu zrobił się ledwo letni.Zrobiłem test Benchmark HDTone. Nie ma skoków większych niż pół cm , a między początkiem i końcem jest spadek ok 1cm.Myślę że jest ok.ale dysk idzie pod magazyn bo jest bardzo wolny.
Najwaźniejsze że wiem gdzie mam patrzeć w przyszłości bo o to mi chodziło.
Dzięki wszystko jasne.