Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Podczas uruchamiania gry wlacza mi sie blue screen. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Podczas uruchamiania gry wlacza mi sie blue screen. (/podczas-uruchamiania-gry-wlacza-mi-sie-blue-screen-41467-t)



Podczas uruchamiania gry wlacza mi sie blue screen. - smillpunisher9 - 31.07.2014 17:48

Sprzet

[Obrazek: 41460445060558928783.png]

Problem

[Obrazek: DSC0151.jpg]

Za każdym razem jak włączam gre o wiekszych wymaganiach lub nie komputer wyrzuca mnie do tego bledu nie znam sie na tym wiec prosze o pomoc. komputer tez czasami sie sam restartuje.
Jakie mam opcje ?
Od nowosci mi to przeszkadza.
Dziekuje za pomoc.


RE: Stop:0x00000124 POMOCY ! - Maxim128 - 31.07.2014 19:20

1. Jaki zasilacz?
2. Sprawdź temperatury, szczególnie karty graficznej. Możesz to zrobić programem Speccy.


RE: Stop:0x00000124 POMOCY ! - smillpunisher9 - 31.07.2014 20:00

(31.07.2014 19:20)Maxim128 napisał(a):  1. Jaki zasilacz?
2. Sprawdź temperatury, szczególnie karty graficznej. Możesz to zrobić programem Speccy.

Tu masz wszystko.

[Obrazek: captur_1.png]


RE: Stop:0x00000124 POMOCY ! - thermalfake - 31.07.2014 20:11

Ja poproszę:
- spakowane pliki dmp z folderu c:\windows\minidump celem analizy bsodów
- zrzuty ekranowe z programu CPU-Z a dodatkowo każdy bank pamięci w zakładce RAM dzięki czemu poznam jakie to są dokładnie komponenty i z jakimi parametrami pracują
- kilkunastominutowy test grafiki programem Furmark -> http://windows7forum.pl/testowanie-kart-graficznych-furmark-porada-13438-t zakończony zrzutem ekranu
- zrzut ekranowy z programu IntelBurnTest, OCCT lub czymś podobnym po powiedzmy godzinnym teście jeśli dotrwa
- zrzut ekranowy z programu HW Monitor uruchomiony po starcie systemu na zimno, screen ma być wykonany po testach obciążeniowych grafiki oraz procesora aby zobaczyć najniższe jak i najwyższe stany
- o ile masz miernik pomiar napięć zasilacza

Sam błąd jest powodowany usterkami sprzętowymi lub nieprawidłową ich konfiguracją co jest do ustalenia.

Cytat:2. Sprawdź temperatury, szczególnie karty graficznej. Możesz to zrobić programem Speccy.

Temperaturki sprawdzane tylko w idle to bardzo średni pomysł do jakiegokolwiek wnioskowania ponieważ bsod się sypie dopiero przy większym obciążeniu sprzętu.


Podczas uruchamiania gry wlacza mi sie blue screen. - smillpunisher9 - 31.07.2014 21:43



Prosze link do plikow ktore chciales zobaczyc. Nie jestem pewien czy wszystko dobrze zrobilem.
Jak nie to prosze o dokladniejsze wytumaczenie testow z grafika. ile czasu ma trwac. i z programem IntelBurnTest Ile ram mam dac. Wylaczyl mi sie po 4 testach. Dziekuje Czekam na odpowiedz.


Procesor - smillpunisher9 - 02.08.2014 19:05

Zauważyłem skoki w procesorze. Morze o to wlasnie chodzi ? Jak to rozwiazac prosze o pomoc.

[Obrazek: 2r7ppja.png]


RE: Podczas uruchamiania gry wlacza mi sie blue screen. - DeVv66 - 03.08.2014 22:35

Przeinstaluj sterowniki i widzę że masz geforce experience nie jestem pewien może to być twoim problemem będziesz instalował sterowniki to nie instaluj tego syfu od nvidii same sterowniki graficzne i resztę.


RE: Podczas uruchamiania gry wlacza mi sie blue screen. - Maxim128 - 13.09.2014 05:29

Autor nie interesuje się tematem dlatego zamykam. Jest możliwość ponownego otwarcia na prośbę autora.