Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dysk nieprzydzielony. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Dysk nieprzydzielony. (/dysk-nieprzydzielony-41440-t)



Dysk nieprzydzielony. - nehel - 29.07.2014 11:12

Dzień dobry wszystkim. Na wstępie chciałem napisać, że przejrzałem 6 stron forum z tego działu (Hardware) w których użyłem słów kluczowych wymienionych w temacie (Dysk nieprzydzielony). Poszperałem w internecie na różnych stronach i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Dzisiaj kupiłem nowy dysk HDD WD 1TB red. Wszystko ok, fajnie, ale system go nie wykrywa. Jest podłączony prawidłowo, bo w BIOS'ie jest widoczny, w zarządzeniu dysków także. Przy pomocy aplikacji Acronis z oficjalnej strony WD zainstalowałem potrzebne sterowniki. Sytuacja wygląda następująco [Obrazek: 10mpfeu.jpg]
Nie mam możliwości przypisania literki więc utknąłem w miejscu. Nie chce kombinować, żeby narobić sobie jeszcze większych problemów.

Byłbym dozgonnie wdzięczny za różne sugestie.


RE: Dysk nieprzydzielony. - thermalfake - 29.07.2014 20:53

Na zrzucie na razie widać iż dysk jest zainicjowany, to całe miejsce jest nieprzydzielone czyli nie została utworzona jakakolwiek partycja. W kreatorze dodawania woluminu prostego jest opcja do przypisania lub tez nie litery dysku.
Na razie utwórz partycję bez jakiegokolwiek przypisywania.
Ponadto partycja zastrzeżona nie powinna mieć przypisanej żadnej litery.

Utworzenie partycji można wykonać na wiele sposobów
- polecenie diskpart w wierszu poleceń cmd -> użyj forumowej wyszukiwarki
- użycie oprogramowania do partycjonowania darmowego np Easeus Partition Master Free, Partition Wizard jak i płatnego Acronis Disk Director itp. Wystrzegać się jak ognia znanego Partition Magic z połączeniem Win 7.
- użycie bootowalnej dystrybucji livecd z narzędziami dyskowymi - najpopularniejszy GParted, część z programów ma własne bootowalne obrazy


RE: Dysk nieprzydzielony. - Maxim128 - 13.09.2014 05:27

Autor nie interesuje się tematem dlatego zamykam. Jest możliwość ponownego otwarcia na prośbę autora.