Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z odzyskiwaniem systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z odzyskiwaniem systemu (/problem-z-odzyskiwaniem-systemu-41336-t)



Problem z odzyskiwaniem systemu - Rymui - 19.07.2014 10:56

Sieam, wczoraj włączajac komputer zatrzymało sie na " trwa włączanie systemu Windows 7 i potem nic sie nie działo. więc resnąłem kompute ri pojawiło mi się przywracanie systemu itp cofneło mnie o kilka dni, myślałem że wszystko będzie dobrze , ale dzisiaj rano było to samo znowu musiałem wszystko przywracać dodatkowo z kilkamoa problemami bo pojawiało misię że nc nie można zrobić i komputer się włączył pogrzebałem troche w ty odnawianiu systemu i zadziałalo no ale teraz musze co chwile przywracac ten system, robi si ęto irytujace macie pomysł co by mogło pomóc, Dodatkowo nie moge grraćw żadne gry które mam zainstalowane na kompie bo po prostu się nie wlaczaja


RE: Problem z odzyskiwaniem systemu - thermalfake - 20.07.2014 20:42

Na wstępie diagnostyka dysku twardego i pamięci RAM.
Ściągnij sobie pakiet hirens'a -> http://www.hirensbootcd.org
Wypal bootowalne iso bądź przygotuj bootowalny pen, na stronie masz instrukcje how-to.
W tym pakiecie po uruchomieniu masz różne aplikacje a w szczególności
- memtest86+ -> puść test na kilka godzin
- victoria/hd tune -> diagnostyka dysku, skanowanie powierzchni talerzy i parametry smart
W dalszej kolejności przejrzenie dziennika zdarzeń co się z nim dzieje
Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Dziennik zdarzeń
Bądź Start -> eventvwr.msc
Fizycznie plik nadaje się do odczytu na każdej innej win7-mce, znajduje się w c:\windows\system32\winevt\logs\system.evtx
Problemu nie uruchamiania się aplikacji nie podam bo wróżką nie jestem.
Proszę puścić badanie integralności plików systemowych poleceniem w wierszu cmd
sfc/scannow
W razie błędów tworzy się plik c:\windows\system32\logs\cbs\cbs.log
Puść także polecenie chkdsk /f/r do naprawy całego systemu plikowego na dysku.
W tymże pakiecie przeskanuj dysk pobranym Eset Online Skanerem - na pracujacym systemie nie wszystko da się wyplenić oraz antywirusy nie wszystko znajdują.
Malwarebytes Antimalware także może pójść w ruch.
Wykonaj logi z programu OTL (wytyczne masz w dziale bezpieczeństwo).

Przy okazji radziłbym w wolnym czasie popracować nad tragiczną interpunkcją i starannością pisania postów zamiast męczyć gry.