Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Laptop Toshiba nie łączy się z routerem Orange - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Laptop Toshiba nie łączy się z routerem Orange (/laptop-toshiba-nie-laczy-sie-z-routerem-orange-41265-t)



Laptop Toshiba nie łączy się z routerem Orange - dawros - 12.07.2014 15:50

witam
mam bardzo dziwny problem, ale od poczatku:
posiadam laptopa toshiba satellite z Win 7 oraz router domowy od orange axess mv400.
sprawa wyglada tak:
aktualnie nie posiadam hasla na wifi, wszystko dziala ladnie, laptop laczy sie bez problemowo z siecia. Problem pojawia sie gdy chce zalozyc haslo na wifi. Gdy haslo zostaje poprawnie zalozone, wbijam w laptopa haslo od sieci i po 15/20 sekundach wyskakuje okno "System windows nie mogl nawiazac polaczenia z siecia XYZ". o co moze chodzic?
telefon laczy sie bez problemu z wifi z haslem i internet dziala.


RE: laptop nie laczy sie z wifi - thermalfake - 12.07.2014 22:59

(12.07.2014 15:50)dawros napisał(a):  posiadam laptopa toshiba satellite z Win 7

Jaki dokładnie model ? Stary rupieć czy coś nowszego. Starsze układy WLAN wcale nie muszą obsługiwać każdego dostępnego rodzaju szyfrowania.

Cytat:aktualnie nie posiadam hasla na wifi, wszystko dziala ladnie, laptop laczy sie bez problemowo z siecia. Problem pojawia sie gdy chce zalozyc haslo na wifi. Gdy haslo zostaje poprawnie zalozone,

Gdzie jest jakiś zrzut ekranu z ustawieniami zabezpieczeń na tym routerze ?

Cytat:o co moze chodzic?

Problem wynika z ustawieniami zabezpieczeń. Ja nie wiem coś Ty tam poustawiał, czy to jest standard WEP, WPA/WPA2 - Enterprise bądź Personal oraz metoda szyfrowania TKIP lub AES.

Na laptopie wierszu poleceń cmd prosze wykonać komendę netsh wlan show all i wkleić wynik na forum do znaczników code.
Po skorelowaniu informacji z routera z tymi z laptopa pomogę ustawić zabezpiecznia na profilu w centrum sieci i udostępniania.