Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja oprogramowania po erecovery - acer - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja oprogramowania po erecovery - acer (/instalacja-oprogramowania-po-erecovery-acer-41264-t)



Instalacja oprogramowania po erecovery - acer - katarzynarr - 12.07.2014 13:15

Witam
Mam problem z Acer 5742z. Chciałam zrobić przywracanie systemu programem erecovery, ponieważ miałam wirusa. Formatowanie przebiegło poprawnie natomiast wszystko staneło na Instalacji oprogramowania. Instalowanie Lite-On Camera utility Crysta Eye. 29 program z 42. Resetowałam już kompa tak jak polecali w tym wątku http://windows7forum.pl/zatrzymanie-sie-instalacji-oprogramowania-windows-7-hp-27299-t ale niestety to nic nie dało.
Proszę o pomoc


RE: Instalacja oprogramowania po erecovery - acer - thermalfake - 13.07.2014 21:11

Na początek do sprawdzenia
- diagnostyka dysku twardego - skan powierzchni + smart -> mhdd/hd tune/victoria/
- diagnostyka RAM kilka godzin - memtest86+

Narzędzia do diagnostyki znajdziesz w praktycznie każdym wydanym distro bootowalnego systemu ratunkowego livecd oparty o wybraną dystrybucję linuxa lub na bazie windows pe.
Dlaczego akurat to na początek ? Bo mam podejrzenia iż przy przywracaniu obraz mógł się źle rozpakować lub jakaś część plików trafiła na uszkodzone sektory dysku. Nie wykluczone także iż sama partycja ma uszkodzone pliki.
Dobrą praktyką jest wykonanie nośników przywracania po zakupie czego nie zrobiono w tym wypadku. Ja rozumiem iż nie każdy jest specem w tej dziedzinie ale taki przypadek można porównać do użytkowania samochodu bez wymiany oleju. Kiedyś kończy się to bardzo źle. Nie można liczyć tylko i wyłącznie na recovery na dysku. W razie awarii po gwarancji musisz sobie zdobyć nośnik na własną rękę lub zapłacić za kopię preinstalowaną z wysyłką od producenta.
Jeśli nie uda się zmusić recovery do działania pozostaje zainstalowanie czystego oem'a od tej samej wersji, ściągnięcie ze strony producenta sterowników oraz niezbędnego oprogramowania i aktywacja. Trochę z tym roboty jest.