Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputery nie widzą się w sieci LAN win7 - winXP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Komputery nie widzą się w sieci LAN win7 - winXP (/komputery-nie-widza-sie-w-sieci-lan-win7-winxp-41214-t)



Komputery nie widzą się w sieci LAN win7 - winXP - pb1984 - 08.07.2014 18:11

Witam

Do tej pory przez ładne parę lat dzieliłem łącze internetowe (z Multimedia Polska) z moją siostrą która dom obok. Wszystko ładnie chodziło, do czasu aż pojawiło się cykliczne i częste rozłączanie neta. Na modemie z Multimedia, gasły diody ADSL oraz READY. Po zgłoszeniu tego na infolinii, przyjechał technik i stwierdził że to wina modemu, wymienił na identyczny (używany - pewnie odzyskany od innego klienta). Od tego czasu tylko na moim komputerze jest internet, a nasze kompy nie widzą się w sieci domowej. Szukałem różnych rozwiązań. Na połączeniu lokalnym w komputerze siostry był żółty znaczek "ograniczona przepustowość łącza", dlatego zmieniłem tam w ustawieniach z "uzyskaj adres IP automatycznie" na 192.168.1.3 z bramką domyślną 192.168.1.1 (taki ma IP modem z Multimedia).

Mój komputer ma IP 192.168.1.2
Modem 192.168.1.1
Na komputerze siostry dałem IP 192.168.1.3

Nic to nie dało, nie ma nadal netu u siostry i na żadnym z komputerów, nie widzą się one wzajemnie.
W obu komputerach ustawiłem nazwę grupy roboczej na DOM
Budowa mojej sieci wygląda następująco:
Kabel z modemu Multimedia idzie do switcha TP-LINK, potem do mojego komputera i do komputera siostry.

Pomijając fakt, że u siostry nie ma neta, to i tak komputery powinny się wzajemnie widzieć w sieci.
Przesyłam zrzuty ipconfig/all z komputera siostry i mojego.
Będę serdecznie wdzięczny za wszelką pomoc.

ipconfig/all z kompa siostry:
[Obrazek: dc73bee77b31b.jpg.html]
ipconfig kompa siostry

ipconfig/all z mojego kompa:
[Obrazek: b870ab7134be5.jpg.html]
ipconfig mojego kompa

oraz połączenia lokalne na kompie siostry:
[Obrazek: 1f283a7be96d3.jpg.html]
pol lokalne


RE: Komputery nie widzą się w sieci LAN win7 - winXP - irocket - 08.07.2014 18:28

Ustaw automatyczne uzyskiwanie IP na XP, przejdź do konsoli i wpisz polecenie ipconfig/renew Możesz spróbować podłączyć kabel do drugiej karty sieciowej (bo widzę, ma dwie)


RE: Komputery nie widzą się w sieci LAN win7 - winXP - pb1984 - 08.07.2014 19:44

Na samym początku było ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i nic to nie dało. Ta druga jest chyba zdechnięta, bo jak coś do niej wcześniej podpinałem to zero reakcji. Ale spróbuje zrobić jak radzisz, niczym nie ryzykuje :-)

No i wykonałem poradę, efekt jest taki że teraz u siostry jest net (kompy dalej się nie widzą w sieci LAN) a u mnie nie ma. Komp siostry przejął moje IP i to on teraz ma 192.168.1.2 a na moim po wpisaniu ipconfig/all pokazało się coś dziwnego, jakiś nieznany IP(może mojej karty sieciowej):

zmiany w moim IP

Może Multimedia założyła mi jakąś blokadę że tylko jeden komp może chodzić na ich modemie? Może trzeba kupić router albo router z wbudowanym modemem ADSL?


RE: Komputery nie widzą się w sieci LAN win7 - winXP - marcino986 - 18.07.2014 11:48

Może zacznijmy od konfiguracji modemu, a przede wszystkim co to za modem jest bo to że napisze usługodawcę to nic nie mówi. Komputery ustaw automatyczne pobieranie ip.