Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak poprawić wydajność GTA 4 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Jak poprawić wydajność GTA 4 (/jak-poprawic-wydajnosc-gta-4-4114-t)



Jak poprawić wydajność GTA 4 - KuKiii9 - 30.01.2010 20:58

Chyba każdy kto zainstalował GTA IV spostrzegł, że gra ma problem z lagami... Wychodziły kolejne patche, które trochę zmieniły problem...

Jest to super gierka, którą mam od wakacji ale te ,,spowolnienia'', przycięcia po prostu drażnią...

Czy ktoś doszedł do tego jak ją zoptymalizować żeby normalnie śmigała? (nie pytajcie jakie mam części bo na wysokich powinna śmigać)
Na kilku forach widziałem czyszczenia rejestru różne skanowania itd ale to prawie nic nie daje...

Dodam, że mam kartę Geforce 9600M GT 1GB oczywiście sterowniki najnowsze... ale co z tego.


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 ? - War_3_ - 30.01.2010 21:07

Ja bym powiedział, że trzeba czekać aż wydawca ogłosi oficjalnego patcha dla Windows 7.
Tyle, że oni raczej na konsolowej wersji następnych części skupiają i nie liczyłbym na takiego patcha szybko... O ile wogóle.

Do tego słyszałem, że GTA 4 była kiepsko zoptymalizowaną konwersją z konsoli, a to nie wróży grom płynności.


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 ? - KuKiii9 - 30.01.2010 21:13

Rozumiem ale widziałem na yt filmiki gdzie udało się userom zoptymalizować to ustrojstwo : )

Kurde konsolke mam zamiar kupić w niedługim czasie, no ale większa frajda na PC ...
Musze szukać w necie dalej...


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 ? - War_3_ - 30.01.2010 21:18

Udało... A skąd wiesz, że to była wersja PC? Skąd wiesz, że akurat na Windows 7 ?
Na upartego zmienia się theme na odpowiednie i Vista może udawać 7 gdy tylko "miga" w tle.


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 - KuKiii9 - 30.01.2010 22:33

Gra wyszła świetna ale optymalizacja nie całkiem...
Mam pewność bo na yt jest pełno filmików tego typu a win to prawie nic nie ma do gadania bo od Visty to się bardzo mało różni. Właśnie skorzystałem z jednego opisu i trochę płynniej Uśmiechnięty
Optymalizuje dalej : ) Jak uda się w 100% to zamieszczę filmy.


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 - Skymad - 31.01.2010 07:52

Właśnie patche specjalnie dla W7 są niepotrzebne, mi działa zauważalnie lepiej na 7 niż XP Pro SP3, full detale (tylko tekstury na medium, za pało papu na grafice zapewne, bo tekstury się doczytują) w 1280x1024 - odbicia w natywnej rozdziałce na very high to najlepsze wirtualne jakie widziałem Zacieszacz A mam tylko E5200 @ 3.5 i HD 4850 + zaledwie 2 GB RAM. Regularnie defragmentuję partycję z GTA PD10, używam comandline i contiga, w benchmarku mam 36 FPS, gra jest absolutnie płynna. Kukiii9 proponuję Ci poszperać na forum gtasite, jest tam mnóstwo podobnych tematów i rozwiązań, właśnie dzięki tips & tricks stamtąd gra tak mi hula Zacieszacz


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 - bemar666 - 04.02.2010 21:45

Wejdź w panel sterowania>system i zabezpieczenia>narzędzia administracyjne>usługi i dziennik systemu zdarzeń systemu Windows zmień z auto na wyłączony po wszystkim restart systemu i powinna śmigać gra.


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 - michal2001 - 16.07.2010 07:45

Wielkie THX za pomoc.


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 - MrDanio - 13.10.2011 19:36

Zobacz jeszcze tu : KLIK


RE: Jak poprawić wydajność GTA 4 - ganja89 - 24.09.2012 14:15

(13.10.2011 19:36)MrDanio napisał(a):  Zobacz jeszcze tu : KLIK

wielkie dzięki wylączyłem dziennik zadań reset kompa i śmiga jak talala Zacieszacz


Jak poprawić wydajność GTA 4 (rozwiązany) - peciaq - 24.09.2012 22:53

Wątek rozwiązany.