Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niska wydajność komputera w grach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Niska wydajność komputera w grach (/niska-wydajnosc-komputera-w-grach-4109-t)

Strony: 1 2


RE: Niska wydajność komputera w grach - stingear - 08.02.2010 20:37

(02.02.2010 18:18)ihatebuffering napisał(a):  A ja nie polecam Cheftec'a bo zaczęli je robić Chińczycy! A w ogóle stingear to 420 WAT do zestawu capslo to za MAŁO . Lepiej kupić już 500 W lub 550 W dobrych firm i liczyć się z wydatkiem około 350-400 zł za naprawdę dobry zasilacz.

Co do Chińczyków to wszystko dziś w Chinach robią, bo najtaniej jest. Nawet "I-Phone'a" w chinach składają. Pozatym Chiny są najbardziej rozwiniętym krajem pod względem technologicznym, więc nawet komputer na którym działasz i klawiatura po której klikasz, a nawet ekran na który patrzysz został wyprodukowany w Chinach. W tym momencie mogę oskarżyć Cię o rasizm. Ale nie w tym rzecz. Z wielu zasilaczy jakie mi przez ręce przechodzą z Cheftec'a jestem najbardziej zadowolony, bo są ciche, wydajne i solidne. Ale to już kwestia gustu. Polecam też Mustangi bo też są bardzo dobre.


RE: Niska wydajność komputera w grach - ihatebuffering - 08.02.2010 21:10

Ok Cheftec jeszcze ujdzie ale Mustang? Przecież to allegrowy chłam w każdym najtańszym zestawie w markecie, alegro itp. A odnośnie Chin to nic do nich nie mam i nie twierdze że robią tylko i wyłącznie badziewie i to nie prawda, że teraz wszystko robią w Chinach, firmy np robiące audiofilski sprzęt lub monitory dla grafików np z Eizo na pewno nie są robione w Chinach.


RE: Niska wydajność komputera w grach - pagi - 08.02.2010 22:36

Dobra nie rozprawiajmy tu o chinach bo to offtop. Z zasilaczy nie powiem bo się na nich nie znam. Niewiele ten procek podkręciłeś. Z 3.2 do 3.4 nie dziwię się, że nic to nie dało. Radzę ci też wymienić zasilacz i chłodzenie jeżeli masz podstawowe i więcej podkręcić bo 200 mhz to nie jest wielka różnica.


RE: Niska wydajność komputera w grach - ihatebuffering - 08.02.2010 22:58

Phenomy II X4 słabo się kręcą a nawet jak się podkręci o dużo o efekt jest mały tylko dużo więcej prądu bierze.


RE: Niska wydajność komputera w grach - Sewer78 - 09.02.2010 08:03

Według mnie wszystko u ciebie jest OK ! Ja na swoim sprzęcie tez mam jakieś 16k w 3dmark 2006. Próbowałeś podkręcić grafę ?


RE: Niska wydajność komputera w grach - capslo - 09.02.2010 18:25

Jak na razie najwięcej podkręciłem do 3,5 ale nie wiem czy ok wszystko robię bo zmieniam tylko cpu ratio a wszystkie inne opcje są na auto .Wyczytałem na zagranicznym forum po przetłumaczeniu w google Uśmiechnięty że może to być od napięcia .Grafę podkręca się w CCC gpu zwiększa się o 10 mhz a kiedy będę wiedział żeby przestać gdy grafa będzie się sypać w grach i temperatura za wysoka i kiedy zwiększać memory clock ?