Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak wyłączyć akcelerację myszki? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Jak wyłączyć akcelerację myszki? (/jak-wylaczyc-akceleracje-myszki-4077-t)

Strony: 1 2


Jak wyłączyć akcelerację myszki? - bakacz - 29.01.2010 14:10

Witam,
W Windows XP ściągało się plik który robił wpis do rejestru i wyłączał akceleracje myszki, jednak do Windows 7 nie mogę nic takiego znaleźć. Dodam, że przestawiałem te paski od myszki w panelu sterowania i nie dało to takiego efektu jak powinno - wciąż nie jest tak jak powinno.


RE: Akceleracja myszki OFF - Inixi - 29.01.2010 14:13

Naciskasz START, wpisujesz "mouse" (jeżeli masz angielski Windows) lub "mysz", klikasz na ikonę która pojawi się u góry menu start. W oknie, które otworzy się przechodzisz na zakładkę "opcje wskaźnika" lub "Pointer options" i odznaczasz opcję "zwiększ precyzję wskaźnika" lub też w angielskim "increase pointer precision".

Taką opcję posiada również Windows XP, tylko producent nie umiał głupiej nazwać tej opcji.
Ta opcja powinna być i ona do niczego innego nie służy, wierz mi.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 26.06.2010 19:42

Ja sie z Toba nie zgodzę bo to rozwiązanie nie usuwa w 100% akceleracji myszki... U mnie mysz jeszcze bardziej zwolniła po odznaczeniu tej opcji..Szukam rozwiązania już ze 3 tygodnie jak wyłaczyć akceleracje mychy w Windows 7.Wiem że jest Fix "MarkC" który usuwa absolutnie akceleracje ale u mnie na Windows 7 64 bit nie działa.Dla zainteresowanych podaje linka do strony gdzie można sobie go pobrać.Powiedzcie Czy wam on działa bo mi niestety nie
Kod:
http: //donewmouseaccel.blogspot.com/2010/03/markc-windows-7-mouse-acceleration-fix.html
zanim uruchomicie pik reg zobaczcie we właściwościach ekranu->Kalibracja kolorów ile DPI macie ustawione czy jest to 100% , 125% czy 150% i taki też pliczek odpalcie np. Jelsi macie 100% bo tak sie najczesciej zdarza to uruchomcie plik "Windows7_MouseFix_TextSize(DPI)=100%_@6-of-11" I nie zapomnijcie odznaczyć w "opcjach wskaźnika" "zwiększ precyzję wskaźnika" Mam nadzieje że komuś pomogłem.I podzieli sie ze mną sposobem na usuniecie akceleracji w windzie 64 bit-owej


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - bodziulla - 26.06.2010 19:55

Hej. Może tak.
Wejdź w opcje myszki/ opcje wskaźnika. Po czym odznacz ptaszka na "zwiększ precyzję wskaźnika" i zastosuj. Pobierz plik:
[urln]http://fileai.com/?r=430[/urln]
i u mnie poszło.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 26.06.2010 20:20

U mnie nie.. a pod jaki to system ?


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - bodziulla - 26.06.2010 20:21

Mam W7U x64.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 26.06.2010 20:35

wiesz co zwiększałem ilść Hz w portach przez pewein programik i może dlatego... Bo teraz jest znacznie lepiej THX


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - bodziulla - 26.06.2010 20:40

Nie ma spr, ale mógłbyś dać pomógł jak masz lepiejCwaniak


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 31.08.2010 11:52

Możesz wrzucić ten plik jeszcze raz z tym że na inny serwer ?


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - ihatebuffering - 31.08.2010 12:21

http://www.esreality.com/?a=post&id=1846538

Tutaj masz wszystko, jak wyłączyć akcelerację. Pobierasz tego fixa, i postępuj według instrukcji.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 14.09.2010 05:57

Ja już tak robiłem.I nic mi to nie dało .. Próbowałem uruchamiać fixy z uprawnieniami administratora ale też nic z tego . Nie odczuwam róznicy grając z tym mousefixem,Mysz zachowuje sie tak jakby akceleracja była ciągle właczona podczas gdy na XP nie było tego problemu Smutny Czemu tak jest ...


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - ihatebuffering - 14.09.2010 21:24

Uruchomić fixą ? To programik. Najpierw wybierasz Jaki masz system, potem jaki masz rozmiar okien np 100 % lub, 125%. Następnie wybierasz szybkość w punktach, która masz ustawioną w opcjach myszki w panelu sterowania. Następnie klikasz OK i program Ci tworzy wpis w rejestrze. Potem musisz się wylogować. A Fix działa, bo sam odczuwam różnicę.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 16.09.2010 05:46

A możesz zamieścić tego fixa...Z góry dzięki wodzu Cwaniak


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 18.09.2010 10:17

odświeżam...


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - ihatebuffering - 19.09.2010 11:09

Już piszę co i jak. Pobierasz tego fixa:

Klik

Wypakowujesz pliki. W wypakowanym folderze masz następne 2 pliki .zip. Wypakowujesz je i masz 2 foldery. Wchodzisz do "MarkC_Windows7+Vista+XP_MouseFix_Builder_1.4" i uruchamiasz MarkC_Windows7+Vista+XP_MouseFix_Builder.CMD

Teraz postępujesz według wskazówek:
- Wybierasz system operacyjny
- Wpisujesz rozmiar okien który masz ustawiony w Zmień rozdzielczość --> Zmień wielkość tekstu i innych elementów, czyli wpisujesz 100%, 125% lub 150%
- Wpisujesz wartość od 1 do 11, czyli szybkość kursora ustawionego w opcjach myszy
- w następnym okienku zostaw wartość 1 to 1
- teraz OK i zapisujesz plik np na pulpicie, potwierdzasz 2 komunikaty, dodaje Ci się wpis do rejestru.
- Wyloguj się lub uruchom ponownie PC.

Aby sprawdzić efekt, uruchom program MouseMovementRecorder.exe który jest w folderze MouseMovementRecorder_1.6_20100808x
Poruszając myszką, wartości w 2 kolumnie powinny być na zielono. Jeśli jest więcej czerwonych, to znaczy że mysz nie działa dokładnie.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 19.09.2010 16:00

Kurcze , Niestety dziwna sprawa bo nie mogę uruchomić pliku MarkC_Windows7+Vista+XP_MouseFix_Builder.CMD Wywala mi błąd z kontrolką activeX... [Obrazek: i26723_Schowek02.jpg] Jakieś pomysły.. :-?


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - ihatebuffering - 20.09.2010 08:26

A PPM i uruchom jako administrator ?


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 20.09.2010 22:09

Tak.... Smutny Jak sie wkurze to wkońcu przeinstaluje Windowsa.


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 12.08.2012 21:52

Postanowiłem odświeżyć temat bo nadal nie mogę wyłączyć tej akceleracji nawet po kilku latach używania Windows 7 , zdążyłem już wyłysieć z powodu tego problemu Zacieszacz no ale cóż , nie dam za wygraną hehe, chciałem dodać że po odpaleniu pliku "MouseMovementRecorder" parametry jakie wyskakują przy przesuwaniu myszką to max 125hz i nie palą mi się kolumny na zielono lub czerwono.Nadawałem również uprawnienia do mousefixa za pomocą aplikacji "Take Owenrship" ale też nie pomogło zamieszczam zrzut ekranu z "MouseMovementRecorder" i mam pytanie, czy po wyłączeniu akceleracji ilość Hz w tym programiu powinna być na poziomie 500 Hz ? bo ja mam ciągle 125Hz

-> Zdjęcie <-


RE: Jak wyłączyć akcelerację myszki? - man7i - 21.08.2012 16:32

Nikt nie pomoże... Czy nikt nie ma tego problemu tylko ja ? Dodam że system był przeinstalowany.
Akcelerację sprawdzałem program MouseMovementRecorder.

Gdy włączam Counter Strike w oknie i ruszam myszką po pulpicie Akceleracja ciągle jest włączona.Oto screen

[Obrazek: pulpit.jpg]

Kiedy przełącze się do gry akceleracja się wyłącza ale tylko wtedy gdy gram w oknie...

[Obrazek: podczasgrywoknie.jpg]

Jeśli gram na Full Screen czy też pracuję na komputerze lub robię cokolwiek innego akceleracja znowu jest włączona...


Zna ktoś rozwiązanie ? dodam jeszcze że w ustawieniach myszy oczywiście precyzja jest odhaczona,ręce opadają...