Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News 12 tysięcy osób w ciągu doby poprosiło: „zapomnij mnie, Google” - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: News 12 tysięcy osób w ciągu doby poprosiło: „zapomnij mnie, Google” (/12-tysiecy-osob-w-ciagu-doby-poprosilo-%E2%80%9Ezapomnij-mnie-google%E2%80%9D-40766-t)



12 tysięcy osób w ciągu doby poprosiło: „zapomnij mnie, Google” - Portator - 02.06.2014 14:04

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Google uruchomiło przed kilkoma dniami internetowe narzędzie usprawniające proces usuwania zdezaktualizowanych (między innymi) informacji osobowych z wyszukiwarki. Wszystko to jest wynikiem orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zgodnie z którym gigant z Mountan View musi (na wyraźną prośbę samego zainteresowanego) wymazać odnośniki prowadzące do artykułów i stron zawierających nieprawdziwe dane.

Elektroniczny formularz został udostępniony w miniony piątek. Jak się okazuje – z „prawa do bycia zapomnianym” skorzystać chce naprawdę wielu użytkowników. Zgodnie z opublikowanymi przez redakcję Reuters informacjami, w ciągu pierwszych dwudziestu czterech godzin firma Google otrzymała 12 000 próśb – to oznacza więcej niż 8 wniosków na minutę. Liczba ta robi tym większe wrażenie, że z formularza skorzystać mogą jedynie obywatele państw wchodzących w skład Unii Europejskiej, jako że to właśnie jej organy wydały orzeczenie.

Jak możemy przeczytać w orzeczeniu Google towarzyszącemu udostępnieniu formularza – „wszystkie prośby będziemy rozpatrywać indywidualnie, aby chronić prywatność osób, a jednocześnie nie naruszać praw o dostępie do informacji publicznej lub ich udzielaniu”. Cóż, sporo pracy przed Google.
[Obrazek: google-eu-reuters.jpg]
Źródło: ITProProtal, za: benchmark.pl