Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt (/windows-7-naped-dvd-nie-czyta-plyt-4043-t)



Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - konduktor102 - 28.01.2010 13:19

Witam ! Jestem tu nowy zarejestrowany , ale forum czytam od jakiegoś czasu. Mam problem ze stacją dysków DVD NEC 7173A - podłączona na taśmie . Mam dwa dyski na sata. Na jednym mam XP i zero problemów z napędem, na drugim zainstalowałem Win 7 Home Premium i niby wszystko ok, ale napęd nie czyta i nie nagrywa żadnej płyty. Instalowałem WIN7 bez problemów z poziomu XP , bo przez zmiany w BIOSIE - uruchom z dysku cd - dochodził tylko do niebieskiego pulpitu i pisał - trwa uruchamianie instalatora - napęd pracował i nawet godzinę nic się nie działo. 7 śmiga aż miło, tylko ten napęd...Odinstalowywanie , odłączanie i podłączanie nic nie dają. Po włożeniu płyty napęd się rozpędza, otwieram- komputer- i na pasku adresu idzie zielona linia do X - napęd pracuje i dalej nic się nie dzieje. Ikona napędu się nie zmienia. Znalazłem w błędach takie coś - błąd 11 - błąd kontrolera na device/cdrom0. Napęd -jego typ, stery- widzi wszędzie prawidłowo. Szukam już parę dni w necie, ale nic co by rozwiązało problem nie znalazłem. Może ktoś z Was ma pomysł co z tym zrobić ? Proszę o pomoc !
Pozdrawiam !


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt. - StoProcent - 28.01.2010 13:23

Ja mam chyba podobnie , zainstalowałem 7 [Format z XP na 7] i po włożeniu sterowników ATI pokazało się, że są ale , ale nic. nie chcą uruchomić się , klikam to tak jak by była pusta , komputer próbuje ale ERROR ! Idę sprawdzić czy to wina płyty czy problem taki jak wyżej ....
A sterowniki to W7 podczas instalacji sobie jakoś kopiuje ? Bo żadnych "wykrzykników" nie mam ... a coś po EN pisało o sterownikach Uśmiechnięty.
Działa inna płyta więc nie rozumiem o co chodziło , a kolega próbował wgrać nowe sterowniki ?


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - slump - 28.01.2010 20:46

Jeśli korzystasz z jakichś demonów odinstaluj je dla testu.

W menu start wpisz regedit i jak go uruchomisz przejdź do ścierzki:

(HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318})

Tam odnajdź UpperFilters oraz LowerFilters kliknij na nich prawym przyciskiem myszy i je usuń. Po tym wyloguj się i zaloguj ponownie i daj znać jak ma się sytuacja.


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - konduktor102 - 28.01.2010 23:38

(28.01.2010 20:46)slump napisał(a):  Jeśli korzystasz z jakichś demonów odinstaluj je dla testu.

W menu start wpisz regedit i jak go uruchomisz przejdź do ścierzki:

(HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318})

Tam odnajdź UpperFilters oraz LowerFilters kliknij na nich prawym przyciskiem myszy i je usuń. Po tym wyloguj się i zaloguj ponownie i daj znać jak ma się sytuacja.

Sytuacja ma się tak, że w tej ścieżce znalazłem tylko LowerFilters i go usunąłem , a tego drugiego nie było. Napęd dalej reaguje tak samo. Demony mam na XP, ale nie powinny bruździć na 7. UpperFilters znalazłem dwa klucze niżej- E967- ale to disk driver. Co można jeszcze zrobić ? Win7 instalowałem dwa razy i nic napędowi nie lepiej.


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - slump - 29.01.2010 00:49

Może zapoznaj się z : Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada) wszystko co związane z płyta główną i chipsetem zaktualizuj.

Może aktualizacja firmware napędu?


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - James_PL - 31.01.2010 20:38

Witam, nie będę zakładał nowego wątku, gdyż temat ten może raczej odpowiadać, acz nie jest to to samo.

Dziś podczas nagrywania płytki wyskoczył mi błąd, komputer przestał odpowiadać, uruchomiłem go od nowa.
I od tego momentu, napęd nie czyta mi płyt DVD, żadnych, czystych, oryginalnych, nagrywanych przez tą nagrywarkę, jedynie płyty CD.

Co robić? Nagrywarka nowa, kupiona 3 msc temu


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - War_3_ - 31.01.2010 20:43

Spróbuj porady slumpa z postu powyżej - możliwe, że to sterownik.
Czym nagrywałeś i jaki to był błąd?


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - James_PL - 31.01.2010 20:55

Bład, w pojęciu że komputer przestał odpowiadać. Nagrywałem zwykłym windosowskim wypalaczem. Próbowałem nagrać obraz płyty. Pojawiłą się informacja że czegoś nie można, i do wyboru opcja anuluj. więc anulowałem lecz nagrywarka zaczęła wyć i tak jakby nagrywać. Komputer przestał reagować, brak odpowiedzi aplikacji. Sterowniki- najnowsze.


RE: Windows7 - napęd DVD nie czyta płyt - BlackPitchPL - 31.01.2010 20:57

Ja mam ten sam problem. Rozwiązanie to : Wysuń , Wsuń . I tak aż łaskawie Pan Windows ogarnie się i odczyta , innego rozwiązania nie znalazłem. Wiele osób kierowało tropy na sterowniki aktualizacje biosów jednak bez efektów ( Nie wiem jak jest na polu wymiany Biosu DVD/CD).


RE: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - robaq - 01.02.2010 00:14

Witam. Podobny problem.
Win7 Pro. 64 bit pl.
PIONEER DVD-RW DVR-217F S-ATA
nowa instalacja ... do momentu startu systemu naped jest widoczny ... można uruchomić z niego system co zabawniejsze z tego samego napędu system został zainstalowany i przez jakiś czas widoczny był również w systemie. Aktualnie system go nie widzi a menadżer urządzeń zgłasza

"System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji
(w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)"


Podjęte środki to.

podmiana napędu na inny innego producenta .. PLEXTOR - to samo
opisane na forum zmiany w rejestrze .... - to samo
zmiany w kolejności podłączenia napędów [tonący brzytwy ...] - to samo
ponieważ napęd był widoczny i przestał przepatrzyłem aktualizacje i kolejno były odinstalowane ... - to samo
ponowna instalacji aktualizacji .... - to samo
nowa instalacja ... wzbogacona jedynie o Adobe CS2 Production Pelna legalna komercyjna wersja i avast antivirus ...


Ma ktoś jakiś pomysł ... ?


RE: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - slump - 01.02.2010 01:36

Jeszcze możesz go w men. urządzeń usunąć i kazać systemowi szukać nowego sprzętu i wtedy zobacz co się stanie.


RE: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - robaq - 01.02.2010 12:53

Usuwanie i dodawanie sprzętu nic nie daje ... zapomniałem jeszcze dodać ze dwa dni wcześniej stało się to samo z wersja RC1 7100 tez 64 bit ... Tam tez wyczerpałem jak mi się wydaje swoje zdolności ogarniania Win7 .... Poprzednia wersja systemu działała od kilku miesięcy ... Stad tez moje przypuszczenia ze jakaś łata namieszała [nie dochodził sprzęt nie zmieniałem sterowników] ... Generalnie ręce już mi opadły i zaczynam zastanawiać się nad powrotem ze skulonymi uszami do XP Smutny
... No właśnie zadziałała jakaś niewidzialna ręka Bila ....Bo pojawił się napęd .... Nie było info o aktualizacji [mam włączone powiadamiania ... ] Ok po testujemy zobaczymy.


RE: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - annaklara - 18.02.2010 18:53

Nie wiem czy pisze w dobrym wątku ale proszę o pomoc. Zainstalowałam na swoim laptopie i na koleżanki komputerze Windows 7 Ultimate 32x. I w obydwu przypadkach mam problem z napędem CD/DVD. Na pc mojej koleżanki nie czyta żadnej płyty. Jak chcę uruchomić płytę to napęd automatycznie się otwiera. Płytkę z systemem czyta normalnie. Gdy chciałam zainstalować Windows XP też mi nie chce czytać Smutny Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić Smutny


RE: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - Lalik - 18.02.2010 19:55

System instalował się normalnie ? Tu masz poradę zainstaluj driver maxa i uaktualnij sterowniki więcej.....


RE: Windows 7 - napęd DVD nie czyta płyt - stingear - 18.02.2010 21:25

To wygląda na wadliwą płytę z 7-ką, skoro z poziomu BIOS'u przy próbie instalacji wywala Ci bluescreen. A spróbuj zabootować płytę z XP, jak normalnie dojdzie do etapu zgody na warunki licencji, to potwierdzi, ze płytkę masz popsutą.

Do annaklara: uruchom ponownie komputer i na samym początku wciśnij klawisz F12, pojawi Ci się ekran wyboru źródła boot'owanie, tam wybierz CD/DVD, wsadź płytę z XP i kliknij Enter i wtedy zainstalujesz XP bez problemu.