Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System zcina się po kilku minutach użytkowania. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: System zcina się po kilku minutach użytkowania. (/system-zcina-sie-po-kilku-minutach-uzytkowania-40420-t)



System zcina się po kilku minutach użytkowania. - QuickDeQ - 08.05.2014 07:48

siemanko, mam laptopa Acer aspire 5732z, robiłem wczoraj format i od tamtego czasu mam niespotykane dotąd problemy, tj. laptop po ok. 10-15 minutach użytkowania zawiesza mi się i nie chce odmulić, jest tak za każdym razem jak go zresetuję + cały czas instaluje mi się oprogramowanie 'Cleanup".. Nie wiem co mam zrobić...

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.


RE: system zcina się po kilku minutach użytkowania. - thermalfake - 08.05.2014 11:39

Cytat:robiłem wczoraj format

To znaczy ?
Czysta instalacja systemu z nośnika oem czy też było robione przywracanie preinstalowanego systemu z recovery ?
A może połakomiłeś się na darmowego ultimate'a z sieci itp i teraz masz problemy bo nie wiadomo jak instalator został przerobiony.
Najprostszy i najskuteczniejszy sposób:
- instalacja/przywracanie legalnego systemu
- pobranie na innej maszynie a potem instalacja aktualnych sterowników ze strony http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/support
- jeśli nie ma SP1 (build systemu 7601) to najpierw go zainstalować przez Windows Update, zrestartować a dopiero potem resztę poprawek
- nie pobierać sterowników/aplikacji przy pomocy asystentów pobierania które jeśli przeklikamy bez zastanowienia instalują tonę gó**na.


RE: System zcina się po kilku minutach użytkowania. - Maxim128 - 09.05.2014 13:50

Do usunięcia programu Cleanup użyj PC Decaplifer. Następnie wyczyść system programem CCleaner. Nie podałeś informacji, czy używasz antywirusa. Jeśli tak, to możesz zrobić skanowanie(nie jest to konieczne).