Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zużycie 100% CPU przez proces system - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Zużycie 100% CPU przez proces system (/zuzycie-100-cpu-przez-proces-system-40404-t)



Zużycie 100% CPU przez proces system - nektarynka - 07.05.2014 13:55

Witam,
mam pewien problem z niemłodym już laptopem, ale do tej pory działał bez zarzutów. Problem zaobserwowałam od jakiegoś tygodnia, a mianowicie po ok. 2-3 godzinach pracy (czasem szybciej) zużycie procesora przez proces system skacze najpierw do 50%, a następnie do 100% - stan ten utrzymuje się nawet w okresie bezczynności, dopóki nie zresetuje laptopa.
Skanowałam system Avastem 2 razy- po uruchomieniu (wtedy nic nie znalazło) i przy rozruchu (znalazło jednego wirusa, który został usunięty) niestety problem nadal występuje.
W programie Process Explorer, po kliknięciu procesu system znalazłam "winowajcę", ale nie wiem od czego się to włącza, gdyż się nie znam.
[Obrazek: 2ip6wn.jpg]

Dodatkowo nie można tego uśpić

[Obrazek: 2hohd14.png]

W zakładce "Uruchamianie" mam włączone tylko to co potrzebne.
[Obrazek: 15cnbeq.png]

Proszę o pomoc Uśmiechnięty


RE: Zużycie 100% CPU przez proces system - thermalfake - 14.05.2014 00:21

PC Tools Internet Security jest zainstalowany prawda ?
PctWfpFilter64.sys
Na razie do usunięcia (np revo uninstaller sobie z nim poradzi) i zastąpienie go innym darmowym firewallem albo użyciem systemowego który sobie spokojnie radzi. Natomiast o produkcie antywirusopodobnym czyli Avast nie będę nic więcej pisał.


RE: Zużycie 100% CPU przez proces system - nektarynka - 14.05.2014 20:29

Praktycznie od samego początku użytkowania laptopa miałam zainstalowane PC Tools Firewall Plus, ale już odinstalowałam zgodnie z zaleceniem.
Teraz poobserwuję czy problem nie wróci.
Dzięki za pomoc Uśmiechnięty