Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Mała ilośc miejsca na zakupionym dysku. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Mała ilośc miejsca na zakupionym dysku. (/mala-ilosc-miejsca-na-zakupionym-dysku-40200-t)



Mała ilośc miejsca na zakupionym dysku. - medsu - 21.04.2014 16:05

Witam, mam problem z dyskiem lokalnym D. Zacznijmy od tego że w rzeczach typowo komputerowych jestem raczej zielony (wolę grafikę) i liczę na Waszą pomoc Uśmiechnięty Zakupiłem dysk twardy o pojemności 500GB i gdy po złożeniu komputera i odpaleniu sprawdziłem wszystkie funkcje itp sprawdziłem czy pojemność mniej więcej się zgadza. Tu właśnie pojawia się problem gdyż na dysku lokalnym C posiadam tylko 195 GB, a na D aż 270 GB gdzie jest RAW a nie jak przy C NTFS. Czy da się wykorzystać ten dysk D do zapisu zwykłych danych (jak na dysku C)?
Z góry przepraszam za brak wiedzy ale to troszeczkę mnie przerasta. Z góry też dzięki za wszelką pomoc.


RE: Dysk D: - irocket - 21.04.2014 16:21

Po prostu nie został nadany system plików dla partycji D. Wystarczy sformatować z prawego przycisku i powinno być ok. A jeżeli się nie da, to wyszukaj w menu start "zarządzanie komputerem" i kliknij, później wybierz magazyn -> zarządzanie dyskami, znajdź partycję D, co ma typ RAW, pod prawym przyciskiem powinno być Formatuj, wybierasz NTFS i ustawienia mogą resztę być na automatycznie / domyślnie


RE: Dysk D: - medsu - 21.04.2014 16:29

Wielkie dzięki Zacieszacz