Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System Windows (7) nie mógł nawiązać połączenia z siecią (...) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: System Windows (7) nie mógł nawiązać połączenia z siecią (...) (/system-windows-7-nie-mogl-nawiazac-polaczenia-z-siecia-40087-t)



System Windows (7) nie mógł nawiązać połączenia z siecią (...) - arthur8o - 13.04.2014 11:09

Witam.
Mój laptop to asus k52jc... Owszem takich tematów jest setki, ale, każdy który znalazłem kończy się tak, jakby podczas dyskusji po paru postach wszyscy uczestnicy poumierali i zostawili problem nierozwiązany. A problem jest;
Taki komunikat; "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią (...)" występuje ZAWSZE jak próbuję się połączyć z JAKĄKOLWIEK siecią (więc to na pewno nie wina routera czy czegokolwiek innego niż mój asus, tym bardziej, że inne urządzenia takich problemów nie mają z ową siecią) mimo tego, że zasięg jest.
Jak macie pomysły, to rzucajcie.

=Resety w cmd już przerabiałem.
=Sterownik ściągałem ze strony ASUS, która mi mówi, że najnowszy sterownik pochodzi z 2010 roku, w co ledwo mu uwierzyłem.
=W mapie sieci jest komunikat "Karta sieciowa nie jest podłączona"... to ciekawe, czemu jest zasięg!


RE: System Windows (7) nie mógł nawiązać połączenia z siecią (...) - thermalfake - 19.04.2014 22:00

A takie proste rzeczy jak firewall'a czy też aplikację antywirusową/internet security wyłączałeś/rekonfigurowałeś ?
Mapą sieci się nie przejmuj. Odpal Inssidera i zobacz czy faktycznie ta sieć ssid jest nadawna, jaką ma siłę sygnału. Ustaw sobie dla testu ten sam kanał dla bezprzewodowej karty zamiast trybu auto.
Zrób też taką rzecz. Wyłącz testowo szyfrowanie sieci wifi i spróbuj się połączyć.