Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Trzymaj pasek zawsze na wierzchu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Trzymaj pasek zawsze na wierzchu (rozwiązany) (/trzymaj-pasek-zawsze-na-wierzchu-rozwiazany-4006-t)



Trzymaj pasek zawsze na wierzchu (rozwiązany) - petersik - 26.01.2010 14:52

Witam!

Właśnie stałem się szczęśliwym użytkownikiem systemu Windows 7 (czy szczęśliwym to się okaże Uśmiechnięty)
Niestety zaraz na starcie mam mały problem mianowicie pasek menu start od niepamiętnych czasów umieszczony jest u mnie u góry ekranu w każdym Windowsie (nie miałem nigdy Visty) dało się tak ustawić pasek startu żeby nie był umieszczony nad otwartym i zmaksymalizowanym oknem tylko pod nim co znacznie ułatwiało posługiwanie się czerwonym krzyżykiem zamykania okna (myszka w prawy górny róg i "klik" bez celowania). Niestety w tym (jak narzazie rewelacyjnym) systemie nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji która w XP zwala się "trzymaj pasek zadań zawsze na wierzchu" żeby ja odznaczyć. Może ktoś będzie bardziej zagrzebany w tym systemie i mi pomoże gdyż nie chciałbym już raczej wracać do XP ale przecież "stary pies nie zmienia swoich nawyków" - mam nadzieje ze nie będę zmuszony

Thx z góry i pozdrawiam zarazem witając na forum


RE: "trzymaj pasek zawsze na wierzchu" - Lalik - 26.01.2010 15:04

Możesz ewentualnie włączyć auto-ukrywanie paska.


RE: "trzymaj pasek zawsze na wierzchu" - petersik - 26.01.2010 15:15

Ale to nie rozwiąże mojego problemu bo po "ślepym" najechaniu na prawy górny róg trafie na przycisk pokazywania pulpitu obok daty a nie na zamkniecie otwartego okna... :/


RE: Trzymaj pasek zawsze na wierzchu - slump - 26.01.2010 22:46

Chyba zastosowanie [urln=http://www.sevenforums.com/attachments/customization/40771d1260136432-disabletaskbarontop-disable-taskbar-always-top-disabletaskbarontop.zip]Tego[/urln] da Ci to czego chcesz.


RE: Trzymaj pasek zawsze na wierzchu - petersik - 27.01.2010 00:07

Thx "pomogl" idzie na Twoje konto. Ta aplikacja sprawia, że pasek nie jest nad aplikacjami ale sprawia też, że nie ma autoukrywania choć nie działa tak, że zabiera cześć pulpitu pod pasek można podłożyć np jakaś ikonę... to jest jeszcze fajniejsze..

PS pytanie ... a jak nie posiadam polskich czcionek bo nie pisze postów z komputera?? To znaczy, że mam nie używać tego forum? W takim razie przepraszam postaram się więcej nie pisać... Szczerze mam nadzieję, że nie będę potrzebował już więcej porad i z reszta spraw dam sobie rade...

Pozdrawiam


RE: Trzymaj pasek zawsze na wierzchu - slump - 27.01.2010 00:09

W takim wypadku mogę przymknąć oko i poprawiać Twoje posty, więc nie ma problemu, pisz śmiało, ale oczywiście problemów z systemem Ci nie życzę.


RE: Trzymaj pasek zawsze na wierzchu (rozwiązany) - petersik - 28.01.2010 22:22

Wracając do tematu po aktualizacji przez Windows update wszystkich dostępnych poprawek (poza dodatkowymi językami) patch DisableTaskbarOnTop64 przestaje działać nie wiem w czym tkwi problem ale naprawia się go za pomocą ściągnięcia jeszcze raz tego samego patcha (dla tych którzy chcą wszystko na tacy to pisze, że wystarczy wpisać jego nazwę w google) i postępowania zgodnie z instrukcja..

PS podany przez moderatora Slump'a link uległ degradacji...