Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak naprawić BOOTMGR - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak naprawić BOOTMGR (/jak-naprawic-bootmgr-4005-t)



Jak naprawić BOOTMGR - Lukasz_mk2 - 26.01.2010 14:51

Witam,
Mam pewien problem z Windows 7, a mianowicie w komputerze mam zainstalowane 2 dyski jeden SATA, drugi IDE. Na dysku SATA jest zainstalowany Win7, na dysku IDE zainstalowałem sobie dzisiał Ubuntu 9.10. I wszystko było by fajnie, ale po instalacji ubuntu, win7 przestał działać. Przy "rozruchu komputera" wyskakuje mi grub2 (wybór systemu). Ubuntu się ładnie uruchamia ale po wybraniu win7 wyskakuje błąd BOOTMGR i zostaje tylko CTRL+ALT+DEL. Próbowałem naprawić to płytą win7, ale gdy dochodzę do miejsca w którym mam wybrać system do naprawy jest problem, a mianowicie na liście nie widnieje żaden Windows i nie mogę nic zrobić. Jak naprawić "BOOTMGR" kiedyś w WinXP wystarczyło przegrać jakieś pliki z CD z katalogu x:\386, ale nie wiem co mi pomoże w przypadku win7.


RE: Windows 7 Prof + Ubuntu 9.10 = błąd bootmgr - War_3_ - 26.01.2010 14:53

Włóż płytkę z Windows 7, zbootuj z niej system i użyj opcji napraw. Nawet kilka razy (u mnie za 2gim załapało).


RE: Windows 7 Prof + Ubuntu 9.10 = błąd bootmgr - Lukasz_mk2 - 26.01.2010 14:58

Robiłem to z 5 razy ale u mnie nie ma co naprawiać bo nie widzi win7


RE: Windows 7 Prof + Ubuntu 9.10 = błąd bootmgr - War_3_ - 26.01.2010 15:27

Zajrzyj do Tego tematu. Sytuacja była podobna.


RE: Jak naprawić BOOTMGR - MAciachPaN - 26.01.2010 16:45

Odpal kompa z płyty daj naprawę ale użyj wiersza poleceń jak ci się już włączy wpisz po koleji
Kod:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd



RE: Jak naprawić BOOTMGR - dawidjey - 06.11.2010 14:07

Witam !

Mam problem z moim sprzętem , moja córka robiła "porządki" i przez przypadek usuneła jakieś pliki z folderu windows (do tego się przyznała Uśmiechnięty ) i występuj ebład

BOOTMGR is missing

please press ctrl + alt + delet to restart

dodam ,że nie mam żadnych płyt ,a Windows 7 ,który mam nie uruchamia się ,w biosie ustawiono

First boot - cd rom
second - hdd

nie uruchamia instalacji ani nic nie reaguje ,prosze o pomoc

pozdrawiam !!


RE: Jak naprawić BOOTMGR - andrew-jar - 06.11.2010 16:38

(06.11.2010 14:07)dawidjey napisał(a):  Witam !

Mam problem z moim sprzętem , moja córka robiła "porządki" i przez przypadek usuneła jakieś pliki z folderu Windows (do tego się przyznała Uśmiechnięty ) i występuj ebład

BOOTMGR is missing

please press ctrl + alt + delet to restart

dodam ,że nie mam żadnych płyt ,a Windows 7 ,który mam nie uruchamia się ,w biosie ustawiono

First boot - cd rom
second - hdd

nie uruchamia instalacji ani nic nie reaguje ,prosze o pomoc

pozdrawiam !!

Witam
Co to za sprzęt, podaj nazwę.
System masz preinstalowany na partycji Recovery do której możesz się dostać wciskając któryś z przycisków F.
I tak np.dla samsunga F4, Asus F9, HP F11 itd.

Ogólnie to można Ci doradzić byś uruchomił komputer z opcją przywracania systemu z ukrytej partycji recovery np. przy uruchomieniu komputera wcisnąć alt+F10
Pozdrawiam


RE: Jak naprawić BOOTMGR - dawidjey - 06.11.2010 16:43

Laptop Asus K70ID ,Windows 7 professional
I na żaden klawisz nie reaguje ,mogę tylko włączyć BIOSa


RE: Jak naprawić BOOTMGR - andrew-jar - 06.11.2010 16:56

Aby rozpocząć recovery z HDD należy podczas rozruchu komputera wciskać klawisz F9. (Ta opcja skasuje wszystkie dane z dysku C !)
Wybieramy 1 z 3 opcji Recovery:

1. Recover Windows to first partition only – Formatuje tylko partycje C (reszte partycji zostawia bez zmian)
2. Recover Windows to entire HD – Kasuje wszystkie partycje C, D, E itp. i tworzy 1 dużą partycje C
3. Recover Windows to entire HD with 2 partition - Kasuje wszystkie partycje C, D, E itp. i tworzy 2 partycje C i D

Wybieramy 1 opcje i klikamy Next (kilka razy next).
Nastąpi ponowny rozruch komputera, po czym zostanie dokończona instalacja sterowników.
Później wybieramy język, datę, godz. , nazwę użytkownika itp.

Pozdrawiam

Edit:
Jeżeli nie chcesz tej opcji to musisz pobrać z sieci płytkę z systemem i postępować jak wyżej w opisach.


RE: Jak naprawić BOOTMGR - dawidjey - 06.11.2010 17:11

Komputer w ogóle nie reaguje na klawisz F9 ,mam płyte z Win 7 Professional ,po jej włożeniu też nie reaguje system (NIE MA komunikautu "naciśnij dowolny klawisz aby rozpącząć instalacje") Bootowanie ustawione

1 -Cd-rom
2-Hdd
3-Removable Device
4 Network


RE: Jak naprawić BOOTMGR - andrew-jar - 06.11.2010 17:17

Zobacz jakie masz komunikaty na początku włączania laptopa być może jest alt+F9 (patrz uważnie gdyż jest to monit krótki).
Mając w zasięgu pendriva 4GB, możesz wykonać to samo zamiast płyty.
Instalacja systemu z pendrive'a (UltraISO)


RE: Jak naprawić BOOTMGR - dawidjey - 06.11.2010 17:43

Mam Pendriva 8 GB i właśnie sćiągam "Windows 7 repair disc" może on coś pomoże
Ok wszystko odzyskałem ,więc tak .
Wielkie podziękowania dla kolegi andrew-jar - instrukcja instalacji z USB przydała się + do tego znaleźzione w necie
"Windows 7 64 bit -repeir disc"

Wchodzimy w Biosa ,ustawiamy HDD na HDD USB
następnie Bootowanie
1-HDD
2-Cdrom
3...


Włącza się nam okno odzysyskiwania - wybieramy język ,a następnie "napraw system automtycznie"

Musimyt chwile poczekać ,aż pasek dojdzie do końca ,wtedy komputer nam się resetuje (odłączamy szubko pendriva) i normalnie uruchamia nam się Windows

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc (oczywiście klik "pomógł')

P.S.
Jakby co moge teraz i ja komuś pomóc z tym tematem Uśmiechnięty