Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: News Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update (/update-1-dla-win-8-1-wycofywany-z-windows-update-40039-t)



Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update - Portator - 09.04.2014 14:12

Microsoft wypuścił wczoraj oficjalną, "wiosenną" aktualizację dla Windows 8.1. W międzyczasie okazało się, że Update 1 sprawia kłopoty niektórym użytkownikom, podłączonym do serwerów Windows Server Update Services (WSUS).

Na blogu Microsoft pisze, że problem dotyczy wybranych PC-tów, które przez to wstrzymują skanowanie przeciw serwerom WSUS 3.0 SP2 lub WSUS 3.2, które zostały skonfigurowane do używania SSL i nie posiadają włączonego TLS 1.2. Blog oferuje sposób na obejście WSUS 3.2, uruchomionego na Windows Server 2003 i 2008, który zamyka HTTPS na WSUS. Serwery, oparte na Windows Server 2008 R2, mogą użyć TLS 1.2 jako jeszcze jeden sposób na obejście problemu.

Jak radzi Microsoft: "Wciąż możecie pobrać update Windows 8.1 (KB 2919355) z Katalogu Windows Update lub przez MSDN. Tym niemniej rekomendujemy wstrzymanie się z tą aktualizacją w waszej firmie do czasu, aż wypuścimy aktualizację, rozwiązującą ten problem."

Wczorajsza aktualizacja zdaje się być najistotniejszą od kilku miesięcy i wręcz obligatoryjną dla użytkowników Windows 8.1. Z drugiej strony przedwczesna jej publikacja może skutecznie zniechęcić do dalszego aktualizowania klientów, używających WSUS. Microsoft zapewnia, że pracuje nad łatką, rozwiązującą problem i opublikuje ją "najszybciej, jak będzie się dało."

Źródło: neowin.net, za: centrum XP.pl


RE: Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update - thermalfake - 09.04.2014 16:38

Brechtam sobie jak znowu słyszę aktualizacja aktualizacji Zacieszacz Zacieszacz


RE: Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update - Nostromo - 09.04.2014 19:52

Z przykrością a zarazem z dziką satysfakcją czytam tą i podobne, od pewnego czasu ukazujące się informacje o "aktualizacjach" i "łatkach" oferowanych użytkownikom Windows, które niczego nie łatają a wręcz szkodzą.
Od pewnego czasu, po kilku "aktualizacjach" mój opanowany i ustawiony system zamiast pracować lepiej, wydajniej, bezpieczniej raczył mnie niespodziankami.
Po latach używania automatycznych aktualizacji wyłączyłem je całkowicie. Podziękowałem też Microsoft Essential, doskonałemu antywirusowi Zacieszacz, który i tak nie chroni przed zagrożeniami z internetu- moje hasło mailowe Onet ukradł złodziej i przejął konto na Allegro, moja szybka reakcja oraz zgłoszenie na Policję i blokada transakcji przez Allegro zapobiegły problemom a złodzieja odnaleziono i otrzymał zarzuty przed sądem.
Marzę o Windowsie, który nie będzie przypominał pola minowego.


RE: Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update - LadyInBlue - 09.04.2014 20:11

I niech mi teraz ktoś powie, że koniec aktualizacji dla XP to problem Zadowolony


RE: Update 1 dla Win 8.1 wycofywany z Windows Update - Nostromo - 09.04.2014 20:33

He, he, zdaje się że dopiero teraz uwolniony od "pomocy i wsparcia" MS, XP osiągnie należny sukces.
Byłem dziś w jednym z Urzędów Wojewódzkich (w Polsce a nie w Chinach), kierowniczka wydziału zapytana o system w kompie używanym przez nią odpowiedziała: XP. Na moje stwierdzenie, że od dziś ten system nie jest wspierany przez MS zareagowała lekkim wygięciem ust w górę.