Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
ikona internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: ikona internetu (/ikona-internetu-40010-t)



ikona internetu - soyer82 - 07.04.2014 07:50

Witam. Mam problem takiego typu mam internet z kabla i mam połaczenie z internetem ale ikona w laptopie pokazyje ze nie mam połaczenia. prosze o pomoc


RE: ikona internetu - thermalfake - 08.04.2014 22:16

Primo - to nie jest ikona internetu tylko ikona połączenia lokalnego. Tak zwany LAN tworzy sieć wewnętrzną z innymi komputerami/urządzeniami jaki i może się komunikować z bramką (gateway) w celu komunikacji na zewnątrz z siecią internet (to też zlepek różnych sieci).
Klikamy w ikonkę jednorazowo, w nim na dole wciskamy Otwórz centrum sieci i udostępniania, następnie po lewej stronie Zmień ustawienia karty sieciowej.
Czy jest tam coś, jeśli tak to czy widnieje wpis Połączenie lokalne ? Jaką ma ikonkę - przekreślony X czy też wyszarzony ?
Możliwości są różne. Od uszkodzonej karty sieciowej (np strzał po burzy), uszkodzony kabel, awaria bramki (to może być dowolne urządzenie sieciowe typu router, switch, modem, itp) po brak sterownika karty sieciowej, brak poprawnej konfiguracji protokołu TC/IP, błędy w systemie, wyłączone omyłkowo połączenie sieciowe (ppm wyłącz/włącz). Także dobrze by było wziąć laptop w inne miejsce i wpiąć kabel sprawdzając czy jest połączenie z internetem.


RE: ikona internetu - soyer82 - 09.04.2014 19:17

Nie wiem jak to na pisać. Chodzi o to ze mam internet i mi śmiga dobrze.ale w czeskiej to połączenie wyglądało jak mały monitor no taki kwadracik a teraz jak bym nie miał połączenia ikona sieci z żółtym kżyrzykiem. Musiałem zmienić przez przypadek.chodzi mi tylko o zmianę nic więcej.


RE: ikona internetu - thermalfake - 12.04.2014 11:13

Proszę pokazać zrzut ekranowy z Centrum sieci i udostępniania po kliknięciu w tę ikonkę.
Przyciskając PPM na tej ikonie jest opcja Rozwiąż problemy. Proszę z niej skorzystać ewentualnie wrzucić screeny z tego procesu naprawy.